Facebook Google+ Twitter

Trwają targi "Technicon Innowacje 2007" w Gdańsku

W Gdańsku rozpoczęła sie trzecia edycja Targów Techniki Przemysłowej Nauki i Innowacji Technicon Innowacje 2007. Potrwa trzy dni, do 25 października.

Technicon Innowacje 2007 to przedsięwzięcie dedykowane sektorowi małych i średnich przedsiębiorstw, które są zainteresowane dostarczeniem gotowych a także indywidualnych, inspirowanych nowoczesnymi technologiami rozwiązań. Ponadto celem jest dostarczenie informacji o potencjalnych partnerach i procedurach i instytucjach wspierania innowacyjności.

W targach, które po raz kolejny odbywają się w salach Międzynarodowych Targów Gdańskich SA, biorą udział między innymi ośrodki naukowo-badawcze, uczelnie, instytuty oraz instytucje. Wśród wystawców tegorocznej imprezy znalazły się firmy z Czech, Niemiec, Węgier, Finlandii oraz Polski.

Pierwszy dzień tagów upłynął pod znakiem Punktu Kontaktowego Inicjatywy Technologicznej. Zainicjowane przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przedsięwzięcie miało na celu ułatwienie wdrożeń polskich wynalazków i technologii. Realizacja projektu została sfinansowana z puli funduszy Unii Europejskiej przeznaczonego na Program Operacyjny „Innowacyjna Gospodarka” na lata 2007-2013. Zadaniem Punktu Kontaktowego ma być pomoc w znalezieniu informacji, ekspertów ds. przygotowania i oceny projektów, a także w prowadzeniu audytów.

Podczas konferencji „Inicjatywa Technologiczna”, który jest elementem tego samego projektu, omówiono istotę założenia i zasad finansowania projektów w ramach Inicjatywy Technologicznej, zaprezentowano preferowany model biznesplanów. Można było także skorzystać z indywidualnych konsultacji dla potencjalnych wnioskodawców.

Kolejny blok konferencyjny tego dnia dotyczył realizowanego w ramach projektu EFS przez Urząd Miasta Gdyni projektu „Innowacje dla rozwoju”. Również pierwszego dnia targów, Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości zaprosiła na trzecie spotkanie w ramach europejskiego projektu DIONE. Jest to projekt skierowany do kobiet. Realizowany jest nie tylko w Polsce, ale także w Szwecji, Słowenii i Wielkiej Brytanii. Inicjatywa narodziła się by dbać o zapewnienie równych szans i zwiększenie udziału kobiet w rozwoju gospodarczym regionu. Aby to osiągnąć DIONE propaguje integrację oraz tworzy Sieć Współpracy Kobiet w Europie.

Targom towarzyszą Spotkania Kooperacyjne BIZNES PARTNER. Są to spotkania biznesowe, które są przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw. Ich formułę oparto na indywidualnych spotkaniach, zaaranżowanych zgodnie z oczekiwaniami uczestników. Celem tych spotkań jest pomoc w znalezieniu partnera (dostawcy bądź odbiorcy) oraz konkretnych rozwiązań (produktów, usług, know-how itp.) w zakresie zasobów ludzkich, technologii, marketingu i sprzedaży, finansowania, IT.

Patronat Honorowy nad targami objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Gospodarki, Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Centrum Europy Środkowo-Wschodniej we Frankfurcie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

aż szkoda, że nie mam czasu aby sie tam wybrać (+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.