Facebook Google+ Twitter

Trwają walki wokół Gori

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-14 15:23

Rosyjskie wojska wciąż zajmują gruzińskie miasto Gori. Mimo rosyjskiej obietnicy wycofania się z miasta, gruzińska policja nie zdołała wejść do Gori i przejąć tam kontroli.

Przy wjeździe do miasta zatrzymywane są wszystkie samochody, a w wioskach wokół Gori słychać eksplozje. Nad niektórymi miejscowościami korespondent Polskiego Radia widział unoszące się kłęby dymu. Ludzie, którzy uciekali z tych wiosek opowiadają, że ich domy są plądrowane przez Osetyńczyków i Kozaków. Jeden z nich twierdzi, że w jego wiosce zabito kilkanaście ośób, a zwłoki leżą na ulicy.

Gruzińscy przedstawiciele Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka alarmują, że do takich samych czystek etnicznych dochodzi w rejonie osetyjskiej stolicy Cchinwali. Tam uzbrojone osetyńskie bojówki również niszczą domy i uniemożliwiają wejście na tamten teren przedstawicielom Czerownego Krzyża.

Z kolei, według korespondenta Polskiego Radia, na przedmieściach Tbilisi stoją kolumny uzbrojonych żołnierzy gruzińskich. Prawdopodobnie czekają oni na możliwość wyruszenia do oddalonego o 70 kilometrów Gori.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.