Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

30306 miejsce

Trwają Warsztaty Kynoterapeutyczne "Kynoterapia i MPD"

Od 3 do 9 lipca 2010 r. trwają Międzynarodowe Warsztaty Kynoterapeutyczne zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne na wyspie Wielka Żuława koło Iławy. Uczestniczy w nich delegacja z Łotwy.

Psia kąpiel w jeziorze. / Fot. Włodzimierz Cioć  archiwum PTKKynoterapia jest to metoda wspomagającą rozwój osobowości, edukacji i rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzony przez wykwalifikowanego kynoterapeutę. Letnie, trwające tydzień warsztaty są cykliczną imprezą organizowaną przez Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne, której celem jest doskonalenie umiejętności osób prowadzących zajęcia z udziałem psa (kynoterapeutów). Kynoterapeuci uczestniczą w: wykładach, zajęciach praktycznych, grupowym szkoleniu psów, indywidualnych konsultacjach z treserami psów.Zwycięska drużyna Turnieju Wiedzy o Psie. / Fot. Włodzimierz Cioć  archiwum PTK

Warsztaty mają tytuł "Kynoterapia i MPD". Poświęcone są mózgowemu porażeniu dziecięcemu i możliwościom udziału psa w zajęciach z osobami z MPD. Zajęcia są bardzo intensywne. Organizatorzy przewidzieli więc również czas na relaks. Ludzie i psy mogą odpoczywać podczas kąpieli w jeziorze czy spacerach urokliwych po łąkach i zagajnikach wyspy. Odpoczywając można też poznawać nowe rzeczy i wymieniać się doświadczeniem, dlatego organizowane są imprezy towarzyszące. Delegacja z Łotwy, w składzie której jest pies ratowniczy nowofundland Antario z przewodnikiem Inguną, pokazała jak psy ratują tonących. W ramach kolejnego pokazu uczestnicy obserwowali różne możliwości wykorzystania pracy węchowej do zabawy z psem i jego relaksacji.

Nocne Polaków rozmowy / Fot. Włodzimierz Cioć  archiwum PTKPodczas Turnieju Wiedzy o Psie uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę kynologiczną walcząc o zestawy cennych nagród firmy Royal Canin - jednego ze sponsorów Programu PARTNER PTK. Pokaz zasad i technik szkolenia psa do frisbee i nauka podstawowych technik rzutu latającym dyskiem były kolejnym pokazem możliwości wspólnego relaksu psa i człowieka.

Warsztaty trwają nadal i oficjalnie zakończą się 9 lipca. Organizatorzy umożliwiają ich uczestnikom pozostanie o jeden dzień dłużej, aby mogli wziąć udział lub obserwować egzamin "Pies terapeutyczny", który odbędzie się 10 lipca 2010 r. na wyspie Wielka Żuława. Sprawdza on predyspozycje i umiejętności psów pracujących jako psy terapeutyczne. W zależności od stopnia wyszkolenia pies zdaje egzamin w jednej z trzech klas: pies pierwszego kontaktu (K-A), pies terapeutyczny klasy pierwszej (K-I), pies terapeutyczny klasy drugiej (K-II).Zajęcia praktyczne. / Fot. Włodzimierz Cioć  archiwum PTK

Po zaliczonym egzaminie właściciel psa może wystąpić o wpisanie psa na listę certyfikowanych psów terapeutycznych publikowaną na stronie PTK (www.kynoterapia.eu) i wydanie legitymacji psa terapeutycznego. Certyfikacja psa terapeutycznego ważna jest 12 miesięcy.

Pierwsze warsztaty odbyły się w 2008 r. i zapoznawały z formami zajęć kynoterapii: Spotkanie z Psem (SP), Edukacja z Psem (EP), Terapia z Psem (TP). Dzięki współpracy z kolonią letnią uczestnicy mieli możliwość sprawdzenia nabytych umiejętności podczas pracy z grupami dzieci. Szkolenie psów. / Fot. Włodzimierz Cioć  archiwum PTKW zajęciach z dziećmi uczestniczyły jedynie certyfikowane psy. Pozostałe psy pracowały z dorosłymi pozorantami.

W 2009 r. warsztaty miały tytuł "Kynoterapia i autyzm". Zapoznały uczestników z autyzmem i specyfiką pracy ze spektrum autyzmu. Uczestnicy pracowali z dorosłymi pozorantami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetna sprawa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.