Facebook Google+ Twitter

Trwają XIII Dni Świętego Maksymiliana w Zduńskiej Woli

W poniedziałek, 6 października, w kościele p.w. Św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli, odbył się kolejny punkt programu obchodów XIII Dni Maksymilianowych. W programie znalazł się koncert muzyki poważnej oraz spektakl ewangelizacyjny.

Spotkanie rozpoczęło się mszą, o godz. 18. Grupa artystów, w skład której weszli nauczyciele i uczniowie zduńskowolskiej szkoły muzycznej, włączyła się w oprawę liturgii. Po mszy miał miejsce krótki koncert muzyków. Zgromadzeni mieli okazję wysłuchać klasycznych utworów znakomitych twórców, w tym Ludwika van Beethovena. Ks. prał. Ryszard Kucharski, proboszcz parafii p.w. św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli, po koncercie wyraził swoje zadowolenie i uznanie dla kunsztu artystów i wyjątkowego nastroju, który niewątpliwie udało się im stworzyć podczas liturgii i koncertu. Państwowa Szkoła Muzyczna w Zduńskiej Woli powstała w 1973 r. Poza zespołami kameralnymi, funkcjonuje tam także chór dziecięcy i orkiestra szkolna.

"Pizza" w wykonaniu Teatru Bez Nazwy z Łodzi / Fot. Marcin KluczyńskiBezpośrednio po koncercie zaprezentowany został spektakl „Pizza”, w wykonaniu grupy Teatr Bez Nazwy z Łodzi. Akcja przedstawienia, wbrew pozorom nie toczy się w pizzerii, choć tytułowa pizza odgrywa tu pewną, znaczącą rolę. Treść przedstawienia mówi o zmaganiach współczesnych małżonków z rutyną.
Po kilkudziesięciu latach wspólnego życia dochodzą do wniosku, że ta wyparła z ich związku miłość. Dość nieudolnie usiłują odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie o to uczucie i co jest powodem takiego stanu rzeczy. Kto zawinił i czy istnieje jeszcze sens to wszystko naprawiać? Zaskakujące wydarzenia, następujące po sobie, przenikając się wzajemnie, dają do zrozumienia małżonkom, że prawdziwe i czyste uczucie jest w stanie przetrwać długie lata i przeprowadzić ich przez meandry codzienności. Pozwala ono jednocześnie odkrywać codziennie, na nowo, powołanie i sens bycia razem. W końcu, na ustach małżonków pojawiają się słowa, które wzajemnie wyznali sobie przed laty. To słowa przysięgi małżeńskiej. Czynią to z takim samym uczuciem i radością jak wtedy, przed Bogiem i bliskimi - u progu wspólnej drogi życiowej. Sztuka została nagrodzona podczas II Wojewódzkiego Festiwalu Chrześcijańskich Form Teatralnych w Łodzi (2008). Grupa działa od kilku lat przy Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym w Łodzi.

Zarówno pierwszy jak i drugi punkt programu, spotkały się z entuzjastycznym odbiorem i długimi owacjami publiczności.

Poniedziałkowy koncert i przedstawienie odbyły się w ramach XIII Dni Świętego Maksymiliana w Zduńskiej Woli. Impreza trwa od 5 do 12 października 2008 r.

Projekt realizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.