Facebook Google+ Twitter

Trwają zapisy na XX Bieg Powstania Warszawskiego

"Zabiegaj o pamięć" Powstania Warszawskiego, które wybuchło dokładnie 66 lat temu. Zginęło wtedy około 170 tysięcy Polaków. Już 24 lipca w stolicy będziesz mógł uczcić pamięć ludzi, którzy poświęcili swoje życie dla suwerenności naszego kraju.

 / Fot. plakatHasło tegorocznej edycji to "Powstań z nami". Bieg organizowany jest przez Warszawski Ośrodek Sportu i Rekreacji w ramach cyklu "Zabiegaj o Pamięć". Podobnie jak rok temu, trasa biegu zostanie poprowadzona przez centrum miasta, ulicami szczególnie ważnymi historycznie. Start nastąpi o godz. 20.45 z ul. Konwiktorskiej, następnie trasa poprowadzi ul. Bonifraterską, ul. Miodową do Krakowskiego Przedmieścia, ul. Karową, ul. Wybrzeże Gdańskie oraz ul. Sanguszki aż do mety na ul. Konwiktorskiej. Uczestnicy będą mogli wybrać dystans 5 lub 10 km, który należy pokonać w ciągu maksymalnie 2 godzin. Dla krótszego dystansu bariera wieku to min. 12 lat, natomiast dla dłuższego 15 lat.

Aby wziąć udział w biegu najlepiej dokonać wcześniejszej rejestracji przez Internet (deadline 21 lipca) lub zapisać się osobiście w biurze zawodów najpóźniej o godz. 18 w dniu imprezy. Wymagane jest wpłacenie opłaty startowej, która do 21 lipca wynosi 30zł, natomiast po tym terminie - 40zł. Z wpisowego zwolnione są osoby z rocznika 1940 i starsze. Do tej pory zgłosiło się niecałe 2 tys. osób, limit to 5 tys. i tylu zawodników się spodziewamy - informuje Wojciech Jóźwik z biura prasowego imprezy. Z roku na rok zainteresowanie biegiem znacznie rośnie. Frekwencja z 2009 roku w stosunku do edycji sprzed dwóch lat podskoczyła o 300 proc.

Bieg Powstania Warszawskiego ma niesamowity, niepowtarzalny, wyjątkowy klimat -pisze jeden z Internautów na forum imprezy. Bardzo miła obsługa, zapisy idą sprawnie, bez Trasa biegu / Fot. mapkaproblemów i kolejek, bardzo dobre oznaczenie od samego wejścia do budynku (Rozbrat 26). Można również zakupić książki N. Davies oraz W. Bartoszewskiego o Powstaniu Warszawskim w cenach promocyjnych - dodaje kolejna Internautka.

Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe koszulki z logo biegu i stylizowane na powstańcze, biało-czerwone opaski na rękę. Przed startem trzeba będzie na nie przybić znak Polski Walczącej. Uczestnicy otrzymują także elektroniczny chip do pomiaru czasu oraz dyplom i medal. Dla najwytrwalszych organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody rzeczowe. Upominek otrzyma także najstarszy biegacz.

Słynnym uczestnikiem zawodów organizowanych przez WOSiR jest Pan Jan Niedźwiecki, który ma ponad 80 lat i bierze udział we wszystkich imprezach ruchowych. Czy zgłosi się także do tego biegu, jeszcze nie wiadomo -mówi Wojciech Jóźwik. Organizatorzy zachęcają do udziału także osoby niepełnosprawne. Do tej pory zgłosiło się już trzech uczestników na wózkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dokładnie, blachosmrody nie jeżdżą. Plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo lubię biegi przez Miasto - Jest wtedy taaki spokój, zamknięty ruch kołowy. Wreszcie także w mieście można po-oddychaó czystym powietrzem ; )) Zyczę udanej zabawy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.