Facebook Google+ Twitter

Trwają zapisy na Żydowski Uniwersytet Otwarty Fundacji Shalom

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-09-24 12:08

Jeśli skończyłeś już studia, a chcesz pogłębiać swoją wiedzę i marzysz o kolejnych wyzwaniach, zapisz się na Żydowski Uniwersytet Otwarty.

Czym jest ŻUO?

Żydowski Uniwersytet Otwarty Fundacji Shalom stawia sobie za cel upowszechnianie wiedzy na temat szeroko pojętej historii i kultury Żydów. Jesteśmy wyjątkowi – Żydowski Uniwersytet Otwarty jest jedyną tego typu inicjatywą prowadzoną przez organizację pozarządową. W oferowanych przez nas zajęciach wzięło udział już ponad 400 osób.

Naszym słuchaczom oferujemy:

- Interdyscyplinarne zajęcia z kultury żydowskiej, obejmujące wykłady i warsztaty z historii i kultury Żydów polskich
- Kilka tematycznych bloków zajęć, które zmieniają się co semestr, np. literatura, teatr, muzyka, sztuka, judaizm itd.
- Zajęcia prowadzone przez wybitnych specjalistów z całej Polski i zza granicy. Wśród nich m.in. prof. Jacek Leociak (PAN), prof. Monika Adamczyk Garbowska (UMCS), dr Mirosława Bułat (UJ), dr Magdalena Ruta (UJ), dr Natalia Krynicka (Sorbona), dr Joanna Lisek (UWr.), dr Tomasz Nowak (UW), dr Piotr Forecki (UAM), dr Małgorzata Stolarska- Fronia (MHŻP), dr Monika Szabłowska-Zaremba (KUL) oraz Bella Szwarcman-Czarnota („Midrasz”). Grono współpracujących z nami wykładowców staramy się regularnie poszerzać.

- Bardzo dobrze, że ŻUO istnieje, i że mieści się akurat w Warszawie, gdzie wychodząc z wykładu spaceruje się ulicami, na których kultura żydowska niegdyś kwitła. Dzięki temu zajęcia nie są abstrakcją, a słuchacze patrzą inaczej na swoje miasto. - mówi dr. Natalia Krynicka (Sorbona)

Studenci Uniwersytetu Warszawskiego za aktywny udział w zajęciach i po zaliczeniu testu końcowego otrzymują 4 punkty ECTS.

Bliższe informacje uzyskają Państwo dzwoniąc pod nr (22) 620 47 33 lub pisząc na adres: klub@shalom.org.pl oraz na www.jidyszland.pl


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.