Facebook Google+ Twitter

Trybunał: Odroczenie rozprawy w sprawie ocen z religii

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-01 11:49

Trybunał Konstytucyjny odroczył bezterminowo rozprawę w sprawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, które nakazuje wliczać do średniej oceny z etyki i religii. Sędziowie Trybunału mieli zbadać, czy jest ono zgodne z konstytucją.

Kwestionowane rozporządzenie zostało wydane w lipcu 2007 roku przez ówczesnego szefa MEN Romana Giertycha. W tym samym roku grupa posłów Lewicy i Demokratów zaskarżyła przepis do Trybunału. Wnioskodawcy uznali, że rozporządzenie jest sprzeczne z konstytucyjną zasadą bezstronności władz publicznych w kwestiach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych.

Zdaniem posłów skarżących, władze publiczne powinny zachować neutralność wobec jakiejkolwiek doktryny religijnej.

Podczas rozprawy okazało się, że skarżący złożyli wniosek uzupełniający, w którym argumentują, że już wcześniej Trybunał zasygnalizował niekonstytucyjność przepisu ustawy o systemie oświaty, na podstawi którego ówczesny minister edukacji narodowej wydał swoje rozporządzenia. Trybunał wypowiedział się w tej sprawie rozpatrując rozporządzenie ministra Giertycha dotyczące amnestii maturalnej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Trybunał Konstytucyjny powinien działać sprawnie i zdecydowanie.W tej konkretnej sprawie wolał przyjąć taktykę strusia,chowając głowę w piasek,by przeczekać.Nie rozumiem takiej postawy sędziów TK,zamiast rozwiewać wątpliwości-jeszcze bardziej je umacniają.Były minister Edukacji Narodowej triumfuje,jego rozporządzenia są,widać,trwałe i ponadczasowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 01.07.2009 12:18

Dlaczego odroczono bez terminowo? Nie chce się ktoś narażać ,,moherowemu,, lektoratowi w przyszłych wyborach.... Jak to możliwe, że rozporządzenie weszło w życie będąc jednocześnie nie zgodnym z konstytucją??? Może zacząć rozliczać personalnie, za wydawanie tego typu błędnych i chybionych rozporządzeń...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.