Facebook Google+ Twitter

Trybunał osądu – sakrament spowiedzi

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-06-27 08:52

Spowiedź można rozumieć jako osąd nad osobą. Czym zatem jest spowiedź? Jakie ma zadanie, do czego ma służyć?

Na samym początku trzeba zastanowić się nad sakramentem pokuty z trochę innego punktu widzenia niż potocznie ten sakrament rozumiemy. Każdy z nas ma jakieś wyobrażenie sakramentu pojednania, jak ma przebiegać, jak należy go praktykować, co czynić, aby sprawować go w sposób godny? Nasuwa się wiele myśli wśród potocznego traktowania tego problemu. Często nie wyjaśnia się nam zagadnienia, choć powinniśmy bardziej się mu przyjrzeć. Na początku spójrzmy na własne doświadczenie przyjęte podczas pierwszej Komunii Świętej, czyli mojego pierwszego spotkania przy konfesjonale. Ten element będzie do końca mojego życia miał największe znaczenie w kontakcie z kapłanem, a raczej ze spowiedzią przy konfesjonale. Szkoda, że tylko wtedy tak należycie przygotowujemy się do tego sakramentu pokuty, a dziś, raczej tylko idziemy do konfesjonału z łapanki na zasadzie: o, ksiądz w konfesjonale, to idę do spowiedzi. Konfesjonał staje się dla osoby, która z niego korzysta trybunałem, gdzie sama siebie osądza. Nie jest to zadanie spowiedzi, ale spowiedź ma za zadanie ukazać nam skąd się bierze zło i jak my szarzy ludzie możemy z nim walczyć. To kilka wniosków ukazujących, jak my możemy na ten problem spojrzeć.

Sakrament pokuty przynależy do siedmiu sakramentów Kościoła, który jest zaliczany przez Katechizm Kościoła Katolickiego do grupy "sakramentów uzdrowienia", czyli sakrament ten jest potrzebny do uzdrowienia i nawrócenia na relacje z Bogiem Trójjedynym. Sakrament ten jest często pojmowany wśród wiernych świeckich jako spowiedź, która jest dla nas bardzo trudna, gdyż ma za zadanie wykazać zerwaną relację z Bogiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Czy pomogą linki, jeśli nie czuje się tego o czym się pisze?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie miał być to opis poważnych przeżyć, ale podkreślenie i przybliżenie czym jest sakrament spowiedzi. - Twój wpis oznacza, że przyblizyłeś sakrament spowiedzi, jako przezycie niepowazne. Mnie - osobę nie praktykującą, dziwi to bardzo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

..." Szkoda, że tylko wtedy tak należycie przygotowujemy się do tego sakramentu pokuty, a dziś, raczej tylko idziemy do konfesjonału z łapanki na zasadzie: o, ksiądz w konfesjonale, to idę do spowiedzi."

Co ma do "przygotowania" dziecko 6 letnie?
Żałosny skutek wszelkich nauk, jeśli teraz - mając 25 lat idziesz, bo"ksiadz w konfesjonale"?
Tekst bardzo słaby niestety. Ja bym go na miejscu moderatora nie zaakceptowała do publikacji.
Ma racje pani Barbara.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.06.2009 11:08

Nie miał być to opis poważnych przeżyć, ale podkreślenie i przybliżenie czym jest sakrament spowiedzi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Spowiedz problemem! hmmm :(((. Temat płytko i powierzchownie napisany. Wiele tu takich dziwnych ujęć jakże ciekawgo i kontrowersyjnego tematu. To trudny temat , wymagający sporej wiedzy, a powyższy artykuł nie jest nawet opisem osobistych przeżyć zwiazanych ze spowiedzią. :((( (nie czepiam szczegółów, szkoda, że moderacja śpiąca jakby)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.