Facebook Google+ Twitter

Trybunał Praw Człowieka skazał Polskę dwukrotnie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-22 20:50

Trybunał Praw Człowieka dwukrotnie skazał Polskę za naruszenie Europejskiej Konwencji. Skarb państwa wypłacić będzie musiał skarżącym w sumie ponad 22 tysięcy euro.

Obie skargi dotyczą opieszałości sądów i administracji państwowej. Spadkobiercy byłych właścicieli gruntów oraz mleczarni na ulicy Towarowej w Warszawie kontynuują batalię o zwrot znacjonalizowanego majątku oraz działek zabranych po wojnie na mocy dekretu.

Wznowione w 1990 roku starania o unieważnienie decyzji do dziś nie dały rezultatu. Sprawą nadal zajmują się warszawskie sądy.

Sędziowie Trybunału jednogłośnie stwierdzili naruszenie przez Polskę artykułu Europejskiej Konwencji, który gwarantuje obywatelom przeprowadzenie procesu w rozsądnym czasie. Trybunał zalecił wypłacenie skarżącym rodzinom w sumie dwadzieścia tysięcy euro zadośćuczynienia za poniesione straty moralne.

Blisko trzy tysiące euro otrzyma także mieszkaniec Zielonej Góry, który ponad dwanaście lat oczekuje na wyrok w sprawie zarzucanej mu defraudacji. Zdaniem Trybunału tak długi okres rozstrzygania o winie nie ma żadnego uzasadnienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.