Facebook Google+ Twitter

Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry stał się realny

Jeszcze nie tak dawno postawienie przed Trybunałem Stanu byłych: premiera Kaczyńskiego i ministra Ziobry, wydawało się nierealne. Na przeszkodzie stał przede wszystkim premier Donald Tusk. Teraz jego stanowisko w tej sprawie diametralnie się zmieniło. Dlaczego?

PO deklaruje, że przygotowało już wnioski o postawienie Jarosława Kaczyńskiego
i Zbigniewa Ziobry przed TS. Główny zarzut dla byłego premiera i byłego ministra sprawiedliwości to "łamanie Konstytucji RP", a to wg Rafała Grupińskiego szefa klubu PO, nie może pozostać bez konsekwencji.

Platforma chce zebrać podpisy posłów innych klubów parlamentarnych. Poparcie dla wniosków zapowiadają SLD i Ruch Palikota. PSL sceptycznie podchodzi do tej inicjatywy PO, a PiS i SP - co oczywiste - krytykują ją. Według PiS pomysł ten to "igrzyska zamiast chleba", a Solidarna Polska mówi o "hucpie politycznej". Szef klubu PO Rafał Grupiński zapowiada, że najdalej za dwa tygodnie wnioski będą zgłoszone do "podpisywania ponadklubowego".
Wobec PO pojawiły się zarzuty, że partia chce odwrócić uwagę opinii społecznej od kontrowersyjnych reform, a złożenie wniosków o TS dla Kaczyńskiego i Ziobry jest próbą ich uniknięcia.

Rzecznik Sojuszu Lewicy, Dariusz Joński nie widzi przeszkód w poparciu wniosków. Mówi, że nie ma znaczenia czyje one są - SLD czy Platformy. Jedynym warunkiem jest, aby miały podobne uzasadnienie. Wnioski SLD dotyczą treści raportu z Komisji Sejmowej, badającej okoliczności śmierci Barbary Blidy. "Jeśli więc uzasadnienie wniosków PO dotyczy tych samych kwestii, to oczywiście my się pod nimi podpiszemy" - czytamy w serwisie Wyborcza.pl

Andrzej Rozenek, rzecznik klubu Ruchu Palikota, zapewnia: "Poprzemy oczywiście każdy wniosek o Trybunał Stanu przeciwko Kaczyńskiemu i Ziobrze. (...) Cieszymy się, że obudziliśmy drzemiącą Platformę Obywatelską z letargu, bo obiecała już dawno te wnioski do Trybunału Stanu". Rozenek podkreślił, że Ruch Palikota już wcześniej proponował złożenie wniosku o postawienie przed TS Zbigniewa Ziobry.

Rzecznik klubu ludowców powiedział dziennikarzom w Sejmie, że jego Stronnictwo musi się najpierw dokładnie zapoznać z dokumentami Platformy i zawartymi w nich argumentami. A jak mówił, PO ich jeszcze nie przedstawiła. Zapowiedział, że sprawa wniosków o TS dla Kaczyńskiego i Ziobry będzie omawiana przez PSL we wtorek 13 marca. Możliwe jest, że PSL nie chce się angażować w tę sprawę dla podkreślenia samodzielności i niezawisłości swej partii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (30):

Sortuj komentarze:

issabel
 • issabel
 • 14.04.2012 08:52

Ale cyrk! do kiedy jeszcze tuskolandy bedą nam serwować komedie?

Komentarz został ukrytyrozwiń
KonDonek
 • KonDonek
 • 13.03.2012 20:51

Platforma doszła do ściany ,jeszcze próbują się ratować ,ale to praktycznie jest koniec tego rządu.

Teraz albo wcześniejsze wybory - na co Platforma za bardzo nie ma ochoty., (chcą trzymać władzę za wszelką cenę),albo protesty i rząd będzie musiał się ugiąć ,jeśli Rodacy pokażą im TACZKI.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edwin
 • edwin
 • 13.03.2012 12:17

Proszę się nie martwić postawieniem Ziobry i Kaczyńskiego przed Trybunałem ! Nawet jak zostaną skazani na polityczny niebyt to znajdą się inni na ich miejsce. A na co zasługuje Tusk ? PIS robił polityczne widowiska, szukał SB-ków podejrzewał wszystkich o wszystko aż po Smoleńsku popierniczyło się chłopisku zupełnie ! Tusk, pozostałość pruska na Kaszubach, kompletny ignorant, człowiek leniwy i nieodpowiedzialny. To wszystko sprawiło że neoliberałowie i kanciarze wyczuli słabość władzy i wspólnie z Ickiem Rostowskim rozwalili gospodarkę i to bez udziału Balcerowicza ! Wątpię czy Tusk zdecyduje się na postawienie tych dwóch, bo przecież jego powinno spotkać to samo. Ryży będzie kręcił, seplenił i kombinował.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gangol
 • gangol
 • 13.03.2012 12:13

A niech będzie ! To wtedy Ziobro i Kaczyński wyciągną wszystkie afery, matactwa i złodziejstwa rządu Tuska.
I zaraz za nimi - równolegle - będzie Trybunał dla Tuska, Kopacz i całej reszty - za eutanazję narodu Polskiego, afery finansowe , zdrady i wszystkie przewały.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zz
 • zz
 • 13.03.2012 12:12

każdy wie ,że ni ma za co ich postawić przed TS, gdyby to był ktoś inny ,nie Ziobro , nie Kaczyński NIE BYŁO BY SPRAWY taka jest prawda ,ale te szuje i szumowiny z PO i tej zbieraniny palikota chcą się najzwyczajniej na nich odegrać-zemścić

Komentarz został ukrytyrozwiń
kameleon333
 • kameleon333
 • 13.03.2012 12:02

A PiS robiło inaczej ,a niby za co chcą postawić pod trybunał .Jeden drugiego warty .Problem w tym że jednak po czyjejś stronie musimy się opowiedzieć wybrać mniejsze zło jak na nikogo nie postawisz to nie masz prawa marudzić że jest tak a nie inaczej Każdy rząd jest lebszy, aniżeli jego brak przykra niestety prawda.A rozliczać swoich z tego co deklarowali a nie wieszać psy na innych

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 13.03.2012 11:55

w złych barwach widze przyszłość ziobry i kaczynskiego jak im sie dobiorą do skóry bedzie heca koniec pisiorów...

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc
 • gosc
 • 13.03.2012 11:52

przed odejsciem tusk robi jeszcze ciche podchody, chce na sile zmienic tematy powazne dla Polski,nikt mu juz nie wierzy nawet czesc PO,za miesiac zostanie sam ze swoja zawzietoscia. Putinizm to nie dla polakow.

Komentarz został ukrytyrozwiń
zenek
 • zenek
 • 13.03.2012 11:52

do yhmm... za kogo ty sie uwazaz esbecki dziadu poczekaj jeszcze troche a zobaczysz jak nauczylismy sie tepic peowska holote.

Komentarz został ukrytyrozwiń
T72
 • T72
 • 13.03.2012 11:52

Tusk powoli postępuje jak Putin próbuje wykosić opozycję,kto niewygodny to dopasować paragraf!Donald Pamiętaj!KAŻDY KIJ MA DWA KOŃCE!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.