Facebook Google+ Twitter

Trybunał Stanu dla Kaczyńskiego i Ziobry? Zarząd PO zdecyduje

Nagle stał się głośny temat wniosków o Trybunał Stanu dla byłego premiera i byłego ministra sprawiedliwości. Wnioski są kontynuacją decyzji Komisji Śledczej poprzedniej kadencji parlamentu. Czy mają szanse przyjęcia przez Sejm?

Sonda

Kto powinien zostać postawiony przed Trybunałem Stanu?

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) podała, że pod kierownictwem Donalda Tuska obraduje zarząd Platformy Obywatelskiej. Na tapecie ma sprawę postawienia przed Trybunałem Stanu byłego premiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i byłego ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobrę. Sprawa wynikła z wniosków sejmowej Komisji Śledczej, która w zeszłym roku zakończyła się takimi właśnie konkluzjami. Zarząd Platformy ma podjąć decyzję o tym, czy i kiedy takie wnioski do Trybunału Stanu, złożyć.

Decyzja może być bardzo trudna do przyjęcia. W Platformie nie ma pełnej zgody w tej sprawie, podobnie jak w reformie emerytalnej. Minister Sprawiedliwości, Jarosław Gowin zapowiedział kilka dni temu, że do tej sprawy ręki nie przyłoży. Zarząd PO, mimo oporów niektórych jego członków, zapewne jednak przyjmie wnioski Komisji Śledczej. Gorzej może być z nimi w dalszej drodze. Przed wprowadzeniem wniosków do Sejmu, Platforma chce zebrać podpisy pod wnioskami, innych klubów poselskich. W kulisach klubowych słychać, że nie będzie z tym żadnych problemów.

Formalnie potrzebnych jest do tego 115 podpisów posłów. Sama Platforma ma 206 posłów. Wiadomo, że poparcie wniosków deklarują: SLD i Ruch Palikota. PSL chce być z boku całej sprawy - patrzy na inicjatywę Platformy sceptycznie. Ale słychać, że niektórzy ludowcy mają chęć lub tylko nieśmiałą skłonność, podpisać się pod wnioskiem jedynie dotyczącym byłego ministra, Zbigniewa Ziobry.

Także w klubie Platformy nie ma w tych kwestiach jednomyślnych poglądów. Są przeciwnicy stawiania polityków opozycji przed Trybunałem Stanu. Nie tylko chodzi o stanowisko, czy też wątpliwości w tej sprawie ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina. Wiemy, że miesiąc wcześniej wnioskowi był przeciwny sam premier Donald Tusk.

Według IAR, członkowie zarządu PO liczą, że kierownictwo partii da zielone światło i cała procedura ruszy. "Nie po to pracowaliśmy nad wnioskami, by nic w tej sprawie nie robić" - informuje IAR. Wykluczają też taki scenariusz, że wniosek zostanie skierowany do komisji i tam "utknie".

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Wiesniak
  • Wiesniak
  • 16.03.2012 02:56

Ludzie czy wy nie widzicie ze ten trybunal to jest kabaret kolejna zaslona dymna przed skokiem na jakis kolejny polski lup do wziecia lub do schandlowania nieludzcie sie ze ktokolwiek stanie przed trybunalem stanu ! Kaczynski i Ziobro za duzo maja wglowie zeby sie nie mogli wybronic A ten trybunal to jest kij w murowisko

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dola
  • Dola
  • 15.03.2012 23:17

Spraw PiS-owi zakładano już wiele,a ten wniosek wystawiło chyba jakieś bezmyślne cielę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
1grajek
  • 1grajek
  • 15.03.2012 23:13

Co to się dzieje w tej naszej ojczyźnie, przecież mamy czasy w których możemy nareszcie się rozwijać i dochodzić do dobrobytu budować nasz kraj, a my jak nienormalni załatwiamy swoje małe interesiki kosztem poważnych interesów naszego kraju . Jedna partia patrzy jak dokopać drugiej a druga pierwszej zamiast razem wspólnie ramię w ramię walczyć w imię wspólnego dobra .Człowieka normalnie szlak trafia jak patrzy na tą scenę polityczną jacy nasi politycy są mali i potrafią załatwiać tylko swoje sprawy, różne zemsty i podchody pod innych polityków kłótnia popędza kłótnię jak to się ma do poważnego rządzenia krajem .
Jak to się ma do określenia Mężowie Stanu jak nasi politycy mają czelność tak się tytułować przecież to obraża nas wszystkich

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zolta
  • Zolta
  • 15.03.2012 23:13

Koniecznie ten trybuna ł...nareszcie dowiemy się czegoś ciekawego o klubie kolesiów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zuzia Pacuła.
  • Zuzia Pacuła.
  • 15.03.2012 23:03

Uśmiech pana Grzegorza to radosna mina Grzesia niosącego worek z piaskiem.Idzie Grześ przez wieś...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak
  • Polak
  • 15.03.2012 22:42

Do tych wszechwiedzacych i popierajacych PO i reszte kolesi.Jak wam nie odpowiada ta strona ,przeniescie sie na inna.Mam nadzieje ,ze i na innych stronach nie zablysniecie swoim intelektem.Trwajcie w glupocie .Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
LANCET
  • LANCET
  • 15.03.2012 22:09

Same pisiory w tym necie , tyle waszego !!! Ale macie zabawę z kciukami . Ani jednego rozsądnego komentarza. Jaka partia taki elektorat niegramotny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
sołtys z PO
  • sołtys z PO
  • 15.03.2012 21:57

Ludzieee !!! dlaczego pyszczycie na rząd i naszą partię ??? czy źle jest wam teraz na wolności ? A uratował was Tusk, gdy siedzieliście w kiciu za PIS i Kaczyńskiego !!! A jak musieliscie znosić, że was codziennie CBA budziło o 6.00 rano w nocy, to wam się podobało ? Wbijcie sobie do głowy: teraz jest NORMALNIE, a nawet BARDZO NORMALNIE, a jak jeszcze będzie, no.....jak ?
JESZCZE BĘDZIE PRZEPIĘKNIE !!! jasne ? i.............. po co było tak pyszczyć ??? No....!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Adam 70
  • Adam 70
  • 15.03.2012 21:55

Niech stanie przed Trybunałem p.Kaczyński i Ziobro może dowiemy się więcej ciekawych rzeczy może dlatego część POlityków łamie się czy głosować za czy przeciw .Może Kaczyński Ziobro mają coś w rękawie co jeszcze nie ujrzało światła dziennego i się obawiają .Jest powiedzenie kto czym wojuje od tego ginie a kij też ma dwa końce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polak
  • Polak
  • 15.03.2012 21:36

Bieda ,nedza i patologia to wlasnie oblicze naszej Polski.Jest coraz gorzej,a nic nie wskazuje na poprawe.Intrygi i klamstwa rzadzacych.Kto rzadzi tak naprawde w Polsce .Polacy?Walczy sie z kosciolem.Diabel skonczyl doktorat z psychologi.Wie jak grac Polakami.Ale jeszcze nie wszyscy zostali opetani i mam nadzieje,ze Polske uratuja ludzie dobrej woli.Jak spiewal Czeslaw Niemen!Mam taka nadzieje ,ze ludzi dobrej woli jest jeszcze wiecej.