Facebook Google+ Twitter

Trybunał w Strasburgu potwierdził zakaz kazirodztwa

Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu orzekł, że obowiązujący w Niemczech zakaz fizycznej miłości między rodzeństwem nie narusza praw człowieka, co starał się udowodnić skazany za kazirodztwo Patrick S.

Patrick S. twierdził przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu, że jego prawo do życia prywatnego i rodzinnego zostało pogwałcone. Niemiec jest rozżalony o to, że sąd skazał go na karę więzienia za związek ze swoją siostrą, Susan. Rodzeństwo nie wychowywało się razem, Patrick przebywał w rodzinach zastępczych, natomiast w dzieciństwie jego przyszła kochanką opiekował się urząd ds. młodzieży.

Polityk Zielonych Hans-Christian Stroebele, wstawił się za swoim rodakiem i wysunął propozycję zniesienia zakazu kazirodztwa. "To relikt z innych czasów, kiedy także zdrada małżeńska podlegała karze" - powiedział Stroebele.

Para spłodziła czwórkę dzieci, z czego dwoje jest niepełnosprawnych. Rodzeństwo za kazirodczy związek musiało zapłacić wysoką cenę: procesy sądowe i więzienie. Patrick został skazany kilkakrotnie na karę pozbawienia wolności, natomiast Susan udawało uniknąć się osadzenia, ponieważ sąd uznawał, że była pod wpływem brata oraz jest niepełnosprawna umysłowo. Związek Patricka i Susan rozpadł się.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.