Facebook Google+ Twitter

Trynkiewicz trafi do zakładu zamkniętego? Wniosek trafił do sądu w Rzeszowie

Dyrektor zakładu karnego w Rzeszowie złożył wniosek o izolację Mariusza Trynkiewicza. Jeżeli sąd go nie uwzględni, 11 lutego morderca opuści więzienie. Policja przygotowuje się do akcji na dużą skalę. Pedofila obserwować ma 25 policjantów, wynajęte zostaną do tego celu mieszkania.

 / Fot. zrzut ekranuPolicja przygotowuje się do 24-godzinnej obserwacji Trynkiewicza. W razie zagrożenia przygotowano scenariusz zmiany jego tożsamości - donosi "Rzeczpospolita.

25 policjantów mających do dyspozycji 11 samochodów i wynajęte mieszkania - tak ma wyglądać inwigilacja kończącego odsiadkę za zabójstwo czterech chłopców pedofila. W celu zachowania anonimowości tuż przed końcem wyroku Trynkiewicz zostanie przeniesiony z Rzeszowa do innego zakładu karnego. To scenariusz na wypadek, gdy sąd nie postanowi skierować mordercy do ośrodka zamkniętego w Gostyninie.

Odpowiedni wniosek został już przygotowany i złożony w sądzie, poinformował Norbert Gaweł z zakładu karnego w Rzeszowie. "Fakt, że dyrektor zakładu podjął decyzję o skierowaniu wniosku do sądu świadczy o tym, iż uznał on, bazując na dokumentach, czyli opinii psychologicznej i psychiatrycznej oraz oceny sposobu funkcjonowania skazanego w procesie resocjalizacji oraz przebiegu terapii, że Mariusz T. może stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi po odbyciu przez niego kary pozbawienia wolności" - powiedział dziennikarzom serwisu Gazeta.pl.

Policja nie wie jeszcze gdzie uda się Trynkiewicz po wyjściu z zakładu karnego. Sprawdzane są różne warianty. "Wytypowaliśmy kilka miejsc, do których najprawdopodobniej może się udać" - powiedziała rzecznik łódzkiej policji. Przygotowano się również na sytuację, że Trynkiewicz będzie chciał opuścić Polskę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.