Facebook Google+ Twitter

Trzcianka. Zagraj w szachy z najlepszymi

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-01 15:34

4 marca w Trzciance odbędzie się II Międzynarodowy Memoriał Szachowy im. Ferdynanda Dziedzica. To niepowtarzalna okazja aby zagrać z takimi arcymistrzami jak Bartłomiej Macieja, Joanna Majdan-Gajewska, Kami Mitoń, Alexei Shirov.

Już w tę niedzielę, 4 marca w Trzciance w województwie wielkopolskim, startuje
II Międzynarodowy Memoriał Szachowy im. Ferdynanda Dziedzica. To otwarty turniej szachowy, w którym każdy może zagrać. Już teraz jest ponad 220 zgłoszeń. Obok wielkich nazwiska szachowe z Polski i ze świata grają młodzi miłośnicy szachów, amatorzy i pasjonaci. Zapisy trwają do 3 marca (www.memorialszachowy.pl). Turniej jest rozgrywany systemem szwajcarskim, 9 rund tempem po 15 minut na partię.

W turnieju zmierzy się krajowa czołówka: tegoroczni wicemistrzowie Polski w szachach Bartłomiej Macieja i Joanna Majdan-Gajewska, oboje byli bliscy tytułu mistrzowskiego, zdobywając taką samą liczbę punktów co aktualni mistrzowie, o zajęciu drugiego miejsca zadecydowały emocjonujące dogrywki. Na turnieju zjawi się także Kamil Mitoń, zdobywca trzeciego miejsca w Mistrzostwach Polski w Szachach 2012; Michał Krasenkow ubiegłoroczny zdobywca trzeciego miejsca w I Memoriale im. Ferdynanda Dziedzica oraz wielokrotny reprezentant Polski na olimpiadach szachowych i medalista drużynowych Mistrzostw Europy; Jacek Gdański, były wicemistrz Świata Juniorów do lat 20. Międzynarodowe gwiazdy to niewątpliwie Alexei Shirov, łotewski szachista reprezentujący Hiszpanię, arcymistrz od 1990 roku; aktualny drużynowy Mistrz Europy Arkadij Naiditsch; ukraiński arcymistrz Alexander Moiseenko z rankingiem Elo 2706 punktów. Na podopiecznych słynnego trenera czeka bój w specjalnej kategorii Najlepszy wychowanek Ferdynanda Dziedzica. Uczestnicy turnieju w Trzciance zdobyli w sumie 53 indywidualne medale Mistrzostw Polski. W zawodach zagrają tacy multimedialiści jak Włodzimierz Szmidt, który zdobył 14 medali czy Grażyna Szmacińska, zdobywczyni 8 medali Mistrzostw Polski w szachach.


To już druga edycja Memoriału im. Ferdynanda Dziedzica, ubiegłoroczny turniej zgromadził ponad 160 uczestników z Polski, Francji, USA, Ukrainy i Rosji. Zwycięzcą został Orest Gritsak z Ukrainy.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

(Justyna marczuk)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.