Facebook Google+ Twitter

"Trzeba dawać z siebie sto procent" - wywiad z Red Lips

Wczoraj Europejskie Targi Muzyczne odwiedziło wielu artystów. Gościem stoiska Muzodajni był m.in. Red Lips, uczestnik Must be the music. Wokalistka zespołu, Joanna Czarnecka zwana Rudą, udzieliła krótkiego wywiadu dla Wiadomości24.pl.

 / Fot. awKinga Wiśniewska: Piosenka „To co nam było” była i chyba jest nadal jednym z największych hitów. Czy spodziewałaś się takiego sukcesu?
Joanna Czarnecka: Absolutnie nie. Zawsze to podkreślam i nie mówię tego na wyrost, ponieważ zanim stworzyliśmy utwór „To co nam było” pojawiło się jeszcze kilka „red lipsowych” wcześniejszych singli. Wysyłaliśmy je do różnych miejsc, do różnych rozgłośni radiowych, do mediów i to były po prostu takie sytuacje, że nikt za bardzo nie chciał naszej muzyki do pewnego momentu tj. dopóki nie powstał właśnie ten kawałek i to właściwie dzięki niemu pootwierało się nam bardzo dużo różnych furtek, także długo czekałam na ten moment, bardzo długo i bardzo ciężko nad tym pracowałam, ale że to będzie aż tak spektakularny sukces, tego się nie spodziewałam.

A skąd inspiracja na taka piosenkę?
No wiesz co, to po prostu wynika z życia, jest to numer o miłości, o jakimś takim buncie wewnętrznym, o wyrażaniu samego siebie i to jest numer, który po prostu gdzieś tam dojrzewał na etapie produkcji, bo robiliśmy go dosyć długo, inspirowaliśmy się wieloma różnymi artystami, takimi, których lubimy i jest to generalnie zbiór tych wszystkich naszych uczuć, emocji z tego okresu, kiedy faktycznie nie wszystko do końca wychodziło muzycznie tak jakbyśmy sobie tego życzyli.

Kiedyś nie byliście tak popularni jak dzisiaj. Kiedy nastąpił ten moment przełomowy? Po Must be the music?
No właśnie nie. Must be the music był pierwszym takim momentem kiedy jakby przestaliśmy być tak do końca anonimowym bandem, bo już od tamtego momentu zaobserwowaliśmy ruch u nas na Facebooku, ludzie zaczęli pisać do nas wiadomości, zaczęli nas masowo lajkować, także już wtedy pojawił się taki jakby pierwsze moment przełamywania lodów. Natomiast na dobra sprawę to dopiero utwór „To co nam było” pozwoliło nam wypłynąć na powierzchnię.

Czy polecasz młodym ludziom udział w programach tego typu?
Jak najbardziej. Uważam, że jeśli chce się być artystą to powinno się pokazywać jak najwięcej, bo nigdy nie wiadomo kiedy spotka się odpowiednich ludzi, którzy faktycznie w ciebie uwierzą, którzy zdecydują się, że będą ciebie dalej słuchać i uważam, że zawsze trzeba dawać z siebie sto procent w każdej sytuacji. Jestem zwolenniczką programów typu talent show, ale z taka przestrogą dla osób wybierających się do tych programów, że trzeba zawsze słuchać tego co nam w duszy gra i bez względu na wszystko pozostawać sobą.

Jakie słowa najczęściej słyszycie od fanów?
Ooo wiesz co… przede wszystkim to, że jesteśmy zaje…ci. Tak serio to fatycznie piszą nam wiadomości i komentarze, no i przede wszystkim dziękują nam za naszą muzykę i to jest oczywiście najpiękniejsze.

Jakie macie plany na najbliższy czas?
Koncerty. Gramy bardzo dużo koncertów. Jesteśmy właściwie od września w nieustającej trasie koncertowej. Jeździmy po całej Polsce, gramy w tej chwili w klubach, dyskotekach, w domach kultury no bo wiadomo sezon plenerowy już się skończył. Koncertujemy bardzo intensywnie i kalendarz nam się wypełnił tak, że mamy jeszcze około 20 koncertów do zagrania. W styczniu też wcale nie wygląda, że będziemy sobie odpoczywać, tylko będziemy nadal grać. To co jeszcze mamy w planach to na pewno to, żeby powoli zebrać się już do tworzenia materiału na druga płytę, no bo mamy taką potrzebę twórcza teraz na fali tej pozytywnej energii.

A kiedy ona się pojawi?
Przypuszczam, że będzie to przyszły rok, ale nie chcę na razie nic mówić, żadnej daty wyznaczać, bo uważam, że za wcześnie jest żeby o tym mówić. Mamy już właściwie kilka kompozycji wybranych do singla, który będzie promował kolejny albumu, ale co do tego kiedy ukaże się płyta to jakby czas pokaże.

Dziękuję bardzo za wywiad i życzę powodzenia.
Również bardzo dziękuję.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bardzo ciekawy wywiad z przemiłą piosenkarka, której ostatni hit "To co nam było" często lubię go słuchać bo jest super! Dziękuję, oczywiście piąteczka z plusem. Pozdrawiam serdecznie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.