Facebook Google+ Twitter

Trzeba mieć zdrowie, aby chorować

Powinienem dziękować panu Bogu i pani minister Kopacz za to, że w ogóle mam mgliste perspektywy przyjęcia przez urologa.

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Jacek Paszkiewicz. / Fot. PAP/Paweł SupernakO ile pamięć mnie nie zawodzi, a zawodzi coraz częściej, to w zamierzchłej przeszłości, czyli w mojej młodości, szkolną zmorą były wypracowania na tematy: Co poeta chciał powiedzieć?.. Dzięki myśleniu w pocie czoła, dowiedziałem się, co miał na myśli wieszcz Kochanowski pisząc: „Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz”. Teraz dowiaduję się coraz częściej.

Nie na darmo lud polski ukuł współcześnie przysłowie „Trzeba mieć zdrowie, aby chorować”. Kolejne ekipy w Ministerstwie Zdrowia utwierdzają naród w tym słusznym przekonaniu.
Z nasze własne pieniądze, nie dając żadnego innego wyboru, przymusowo funduje się społeczeństwu taki system opieki zdrowotnej, że tylko siąść i płakać. Albo jeszcze lepiej, „wziąć i umrzeć”.

Biurokracja, marnotrawienie czasu pacjentów, brak wszelkiej odpowiedzialności za to, co się wyprawia, tylko ministrowie mają nieodmiennie błogie samopoczucie i świetne mniemanie o genialności własnych wizji i misji. A je chciałem się dostać do urologa. W Rudzie Śląskiej.

Zapadły mi w pamięć i w serce reklamy z widoczkami starszych, uśmiechniętych par (małżeńskich, a jakże!) obejmujących się czule po zażyciu przez panów różnych „peno-” i „samograjów”. Też zamarzyłem, by dostarczyć odrobinę szczęścia i szaleństwa swojej ślubnej! A co! Czy ja gorszy?

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Służba zdrowia to taka dziedzina, w której od kilkudziesięciu lat nic nie udaje się naprawić.Po roku 1989 też mało realnych zmian.
Kazda kolejna ekipa rządzaca wiele obiecuje, a potem..klops ! Stało sie to normą. Z kraju wyjechało bardzo wielu lekarzy i pozostałego personelu medycznego.W efekcie, zamiast lepiej, stało sie jeszcze gorzej. Dostęp do lekarzy specjalistów symboliczny.Starania o wizytę to jak czekanie na audiencje u papieża.
W efekcie, od kilkunastu lat korzystam wyłacznie z prywatnych gabinetów .Szlag mnie jednak trafia, bo moje składki na ubezpieczenie zdrowotne przejada ktos inny.
Politykom dobrze, bo korzystaja z rządowych klinik. A mizeria słuzby zdrowia najbardziej uderza w ludzi starszych, emerytów i rencistów. Musza wiele wystac w długich kolejkach i wyczekac do specjalistów. To hańba i wielki wstyd dla kraju, uwazajacego sie za nowoczesny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Prawda, bo jak się ma pieniądze to lekarz jest nawet w ten sam dzień, a jak się tylko płaci składki to ma się go nawet za kila lat. Ja osobiście mam takie przypadek, że w piątek zostałem zapisany do alergologa dopiero na grudzień, a jak zapytałem czemu tak późno usłyszałem "jak się nie podoba to proszę iść do prywatnego"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za temat

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zapłacisz prywatnemu lekarzowi to masz go od zaraz, płaci człowiek składki na ubezpieczenie zdrowotne i co z tego ma, wielkie g....
Ot cały system. Ale oczywiście wszyscy są zadowoleni.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.06.2009 21:14

Niestety, dużo w tym racji. Ja zmieniłbym tylko przysłowie na "Trzeba mieć pieniądze, aby chorować"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.