Facebook Google+ Twitter

Trzebieszów. Rowerowa przejażdżka zakończyła się w gipsowni

50-latek z gminy Trzebieszów, przewożąc na rowerze wnuczka, upadł na jezdnię i złamał rękę. Dziecko nie doznało poważniejszych obrażeń ciała. Policja apeluje i ostrzega.

 / Fot. Wikipedia/ zdjęcie  ilustracyjneWczoraj po godzinie 15.00 dyżurny łukowskiej komendy Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w Trzebieszowie.

Policjanci z drogówki, którzy przybyli we wskazane miejsce ustalili, że w zdarzeniu brał udział kierujący rowerem 50-letni  / Fot. Jerzy Kirzyńskimężczyzna.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że przewoził na rowerze swego wnuka. Chłopczyk siedział na,prowizorycznie, zamocowanym na ramie roweru siodełku.

W trakcie jazdy dziecko włożyło nóżkę w szprychy przedniego koła, co doprowadziło do jego zablokowania i wywrócenie się roweru.

W wyniku tego zdarzenia 5-latek doznał niegroźnych potłuczeń ciała, natomiast u jego dziadka stwierdzono złamanie ręki.

 / Fot. Archiwum KWP Lublin- Apelujemy i przypominamy, że dziecko w wieku do 7 lat może być przewożone na rowerze, pod warunkiem, że jest ono umieszczone na dodatkowym siodełku zapewniającym bezpieczną jazdę lub w specjalnej przyczepce ciągniętej za rowerem – usłyszeliśmy od rzecznika łukowskiej Policji asp. szt. Marcina Józwika. - Zarówno fotelik jak i przyczepka muszą być dostosowane do przewożenia dzieci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.