Facebook Google+ Twitter

Trzech 16-latków "wymierzyło sprawiedliwość" w liceum

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2008-05-15 09:00

Policjanci zatrzymali trzech 16-latków, którzy wpadli do Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Staszica w Zgierzu i dotkliwie pobili w szatni Michała K. z klasy I. Chłopak został opatrzony w szpitalu i dostał osiem dni zwolnienia lekarskiego.

Jak to możliwe, że w biały dzień do szkoły wbiegli napastnicy, pobili ucznia i bez problemu wybiegli z budynku? - Drzwi do szkoły są otwarte, ale każdy, kto wchodzi, musi wpisać się do zeszytu - mówi dyrektor Beata Baszczyńska-Misztal. - Przy drzwiach dyżuruje woźna, która akurat na chwilę od nich odeszła. Niedaleko wejścia do szkoły są drzwi do szatni. Zazwyczaj są one zamknięte, ale po dzwonku na przerwę zostały otwarte, aby uczniowie mogli wyjść do domu.

Brutalnemu napadowi na ucznia nie zapobiegł monitoring. W szkole zamontowanych jest osiem kamer. Są w szatni, toaletach i przed wejściem do szkoły. Wkrótce zamontowanych ma być kolejnych 10 kamer, które zainstalowane zostaną m.in. na korytarzach.

Z ustaleń policji wynika, że Michał i Patryk pokłócili się kilka dni wcześniej na imprezie. Później spór przeniósł się na forum internetu. Kłócili się o uczennicę I klasy "Staszica".

 / Fot. Dziennik Łódzki- Dziewczyna ta jest wstrząśnięta całą sytuacją - twierdzi pedagog szkolny Magdalena Skowron. - Jest jej przykro, że tak się stało. Ma poczucie winy, mimo że nie napuszczała napastników. Z jej strony nie było żadnej prowokacji.

Pobity Michał był wczoraj krótko w szkole. Ma posiniaczoną twarz oraz obrzęki na wardze i pod okiem. Przyszedł z matką, która nie zgodziła się na rozmowę.

- Michał to grzeczny i spokojny uczeń, który nie sprawia żadnych kłopotów wychowawczych - zapewnia Magdalena Skowron, pedagog szkolny. - Porozmawiam z nim, gdy wróci ze zwolnienia lekarskiego.

Zdaniem szefów Kuratorium Oświaty w Łodzi, w "Staszicu" należy poprawić środki bezpieczeństwa. - Nie może być tak, że sprawcy bezkarnie wchodzą i wychodzą ze szkoły - uważa wicekurator Cezariusz Mostowski. - Dyrektor powinien wyznaczyć osobę legitymującą wszystkich wchodzących do szkoły. Jeśli zaś chodzi o pobicia w szkołach, to na szczęście zdarzają się one bardzo rzadko.
(Wiesław Pierzchała)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A monitoring "akurat się zepsuł" :-/ Brak słów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak zwykle, 'odeszła tylko na chwilę'. Moim portierkom też się takie 'chwile' zdarzały. Z tą różnicą, że w tym czasie drzwi były zamknięte i nikt nie miał możliwości ani wyjść, ani wejść.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.