Facebook Google+ Twitter

Trzech członków zarządu spółki PL.2012 dostało premie po 110 tys. zł

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-16 13:14

Oburzenia nie kryje wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński i obwinia za rozrzutność ministra sportu Mirosława Drzewieckiego.

Poseł SLD zaznaczył, że to szef resortu sportu i rekreacji jest właścicielem spółki, on delegował członków rady nadzorczej. Dlatego też ponosi polityczną i moralną odpowiedzialność za decyzję, która kompromituje politykę rządu Donalda Tuska. - Jaka jest wiarygodność poszukiwania oszczędności, jeśli mamy do czynienia z taką rozpustą - pytał Szmajdziński.

Kwestię wypłaconych premii ostro krytykuje też Prawo i Sprawiedliwość. Członek sejmowej komisji kultury fizycznej i sportu Adam Hofman zwrócił uwagę, że zarobki prezesów i tak wynoszą już ponad 30 tysięcy złotych miesięcznie, więc wypłacanie dodatkowo takich premii to istne szaleństwo. Jak zaznaczył, jesteśmy w trudnej sytuacji, gdy tnie się budżet, nie ma pieniędzy na fundusz alimentacyjny czy na zajęcia sportowe dla dzieci z najuboższych rodzin.

Poseł Platformy Obywatelskiej Ireneusz Raś uzasadnia, że premie prezesom zostały przyznane za wyniki ich pracy w zeszłym roku. Przyznał jednak, że wysokość premii może w czasie kryzysu budzić wątpliwości.

Przedwczoraj posłowie z sejmowej komisji sportu zażądali przedstawienia sprawozdania z wykonania budżetu za zeszły rok przez PL.2012. Okazało się wówczas, że budżet spółki, który miał wynosić 10 milionów złotych został zmniejszony o 87 procent. PL.2012 pozostała jednak rezerwa celowa w wysokości 30 milionów złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.