Facebook Google+ Twitter

Trzech Muszkieterów bez Barier

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-12-04 18:44

Przyznano nagrody Kujawsko-Pomorskie bez Barier. Niestety nie było konkretnych deklaracji marszałka w sprawie PARIS.

Konkurs „Województwo Kujawsko-Pomorskie bez Barier” organizowany w tym roku po raz trzeci, promuje rozwiązania architektoniczne, właścicieli i zarządców budynków, które otwarte są w pełni dla osób niepełnosprawnych. Kapituła złożona właśnie przez niepełnosprawnych oceniła 30 zgłoszonych budynków, biorąc pod uwagę nie tylko dostępność dla osób z dysfunkcją ruchu, ale także z innymi rodzajami niepełnosprawności.

Do ostatecznego finału zakwalifikowało się sześć obiektów - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Braille’a w Bydgoszczy, Ośrodek Leczniczo Rehabilitacyjny Polskiego Związku Niewidomych w Ciechocinku, Pływalnia „Delfin” w Inowrocławiu, Dom Pomocy Społecznej w Koronowie, Sanatorium Uzdrowiskowego Ośrodka Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej OAZA w Inowrocławiu, kompleks Samodzielnego Publicznego ZOZ z Nowej Wsi Wielkiej. Spośród nich wyłoniony miał być zwycięzca.

Ku zaskoczeniu wszystkich zebranych na sali, jurorzy przyznali aż trzy równorzędne nagrody. Laureatami tegorocznego konkursu zostali Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Braille’a z Bydgoszczy, Pływalnia „Delfin” i Ośrodek Polskiego Związku Niewidomych w Ciechocinku. Przyznano również dwie nagrody specjalne - dla Parafii Rzymsko-Katolickiej MB Łaskawej oraz dla Wąbrzeźna za ścieżkę rowerową wokół Jeziora Zamkowego z miejscami do wędkowania przystosowanymi do potrzeb osób niepełnosprawnych.

- Najgorsza jest niepełnosprawność serca - powiedział Piotr Całbecki, marszałek kujawsko-pomorski. Mimo tego, nie padło żadne zdanie czy deklaracja dotycząca planów budowy w naszym regionie największego w Polsce ośrodka rehabilitacyjnego i pierwszego w kraju centrum przygotowań paraolimpijskich - Parku Aktywnej Rehabilitacji i Sportu PARIS. A gala konkursowa odbywała się w przeddzień Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

W naszym regionie mieszka ponad 300 tys. osób niepełnosprawnych. Dotychczas zgłoszonych do konkursu w jego trzech edycjach zostało wyróżnionych ponad 180 obiektów.

Autor: Aleksandra Macińska
Tekst pierwotnie opublikowany na stronie paris.bydgoszcz.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.