Facebook Google+ Twitter

Trzech zatrzymanych w sprawie Krzysztofa Olewnika

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-04-28 15:13

W związku z nieprawidłowościami jakich dopuścili się policjanci prowadzący śledztwo w sprawie porwania dla okupu i zabójstwa Krzysztofa Olewnika policyjne Biuro Spraw Wewnętrznych zatrzymało trzech podejrzanych.

Emerytowany oficer policji Remigiusz M. kierował grupą śledczą badającą sprawę Olewnika, pracował wtedy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Henryk S. i Maciej L. pełnili do wczoraj służbę w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku.

Według informacji z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie zostali oni zatrzymani z uwagi na to, że nie dopełnili obowiązków służbowych w trakcie prowadzenia postępowania, a wręcz utrudniali to postępowanie. To, że w odpowiednim czasie nie ujawnili materiałów dowodowych, które posiadali mogło w konsekwencji doprowadzić do śmierci Krzysztofa Olewnika.

Cała trójka zostanie dziś przewieziona do Olsztyna. Postępowanie w tej sprawie prowadzi olsztyńska Prokuratura Okręgowa. Pracuje tam specjalnie powołany zespół policjantów i prokuratorów. Jak powiedział rzecznik olsztyńskiej prokuratury, Mieczysław Orzechowski, praca kilkunastoosobowego zespołu znacznie przyspieszy wyjaśnianie sprawy porwania Krzysztofa Olewnika.Trzej zatrzymani zostaną przesłuchani przez prokuratora, który podejmie następnie decyzje w zależności od tego, jakie złożą wyjaśnienia. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do porwania Krzysztofa Olewnika, syna przedsiębiorcy branży mięsnej z Drobina pod Płockiem, doszło w nocy z 26 na 27 października 2001 roku. W lipcu 2003 roku przekazano porywaczom 300 tysięcy euro okupu. Miesiąc po przekazaniu pieniędzy Krzysztof Olewnik został zamordowany.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.