Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

493 miejsce

Trzeci chiński uniwersytet otwiera studia polonistyczne. 20 studentów zacznie naukę w październiku

Trzeci chiński uniwersytet będzie kształcił studentów filologii polskiej. Instytut Polonistyki powstał na Kantońskim Uniwersytecie Spraw Międzynarodowych. Zdaniem rektora uczelni absolwenci nie będą mieć problemów ze znalezieniem pracy.

https://flic.kr/p/ngdhhw / Fot. Yu Chung Hsu/CC BY-SA 2.0Kształcenie przyszłych filologów polskich na Kantońskim Uniwersytecie Spraw Międzynarodowych trwać będzie 4 lata. Przez rok studenci będą przebywać na wymianie w naszym kraju. Instytut Polonistyki zainauguruje działalność 8 października. Będzie częścią Wydziału Języków i Kultur Europejskich - podaje serwis Gazeta.pl.

Rektor uniwersytetu, Zhong Weihe, nie ma wątpliwości, że absolwenci tego kierunku będą rozchwytywani na rynku pracy. Pierwszy rok studiów rozpocznie za kilka dni 20 żaków. Zwiększa się polsko-chińska wymiana handlowa, a w Państwie Środka niewiele osób włada językiem Mickiewicza.

Rekrutacja na studia była rygorystyczna. Ostatecznie przyjęto tych maturzystów, którzy mieli dobre oceny na egzaminie. Cała dwudziestka, która rozpocznie naukę wybrała świadomie kierunek. Kierownik Instytutu Zofia Mao twierdzi, że studia będą trudne, bo dla Chińczyków szczególnie skomplikowana jest nasza gramatyka.

Polonistów kształciły do tej pory dwa uniwersytety w Chinach - w Pekinie i Harbinie. Kantoński Uniwersytet Spraw Międzynarodowych to trzecie placówka, która otworzyła ten kierunek. Szacuje się, że obecnie 150 Chińczyków uczy się polskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Na czele nowo otwartej polonistyki na Uniwersytecie w Kantonie stanęła pierwsza chińska wicedyrektor Instytutu Konfucjusza w Krakowie - dr Zofia Mao Yinhui. Gratulujemy i trzymamy kciuki.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chińczycy to naród bardzo zdolny i jak miałam okazję obserwować przez wiele wiele lat w Krakowie Chińczycy zwłaszcza pracujący w Polsce bardzo szybko opanowywali nasz język w mowie. A wiadomość o uruchomieniu polonistyki w Kantonie to bardzo dobra wiadomość. Sporo Chińczyków w z Kantonu prowadzi interesy gł. handlowe w Polsce przy okazji zatrudniając Polaków lub z Polską. Znany China Market kantoński działa m. on. w Andrychowie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polski to dopiero dla nich chińszczyzna!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.