Facebook Google+ Twitter

Trzeci dzień II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia

"Trzeba miłości Boga, aby wszelka niesprawiedliwość znalazła kres w blasku prawdy" - mówił na terenie byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu, bp Tadeusz Rakoczy. Marsz milczenia uczestników WACOM 2011 był najważniejszym wydarzeniem trzeciego dnia kongresu ale nie jedynym.

W łagiewnickim sanktuarium przez cały czas Kongresu trwają spotkania oraz konferencje / Fot. Materiały prasoweOkoło tysiąca uczestników, odbywającego się od soboty II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia, wzięło udział w marszu milczenia na terenach byłego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Przemarsz rozpoczął się pod tzw. "bramą śmierci" w Brzezince, by następnie skierować się w kierunku pomnika ofiar obozu. Tam modlitwę o pokój na świecie poprowadził bp Tadeusz Rakoczy. Po sześciokrotnej odezwie dzwonów, odczytano fragment Księgi Ezechiela oraz odśpiewano Psalm 28, a zgromadzeni, wśród których byli kardynałowie, arcybiskupi i biskupi, wysłuchali także czytań z Ewangelii w języku łacińskim. Świeczki pamięci złożyli przedstawiciele wszystkich kontynentów.

Ordynariusz bielsko-żywiecki nazwał obóz Auschwitz-Birkenau "Golgotą naszych czasów" oraz wspomniał wizytę Jana Pawła II w tym miejscu, podczas pierwszej pielgrzymki w 1979 r. W tym kontekście duchowny powiedział, że jedyną nadzieją dla ludzkości jest Boże Miłosierdzie. Wszyscy przecież jesteśmy dziećmi jednego Boga, jednego Ojca. Opus misericordiae pax! Pokój jest dziełem miłosierdzia! - podkreślał biskup.

Na zdjęciu bp Francis de Leon z Filipin / Fot. Materiały prasoweKilka godzin przed marszem w Brzezince, w Krakowie odbywały się konferencje z udziałem przedstawicieli Kościoła oraz osób świeckich, dających swoje świadectwa doświadczenia siły Bożego Miłosierdzia. Jeszcze w 1958 r., kiedy istniał zakaz rozpowszechniania „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny, Filipińczycy dostawali ulotki z obrazem Jezusa Miłosiernego” - mówił w poniedziałek bp Francis de Leon z Filipin (jedyny chrześcijański kraj w Azji). Hierarcha podkreślił, że dziś prawie wszytskie stacje telewizyjne i radiowe w jego ojczyźnie transmitują o godzinie 15 koronkę do Bożego Miłosierdzia. „Chciałem wam wszystkim powiedzieć: wierzę!” - tymi słowami bp de Leon zakończył swoje świadectwo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.