Trzeci dzień mistrzostw Europy w piłce ręcznej

W czwartek na parkiecie w Graz i Linz swoje umiejętności prezentowali zawodnicy grup A i B. Poznaliśmy kolejnych uczestników fazy pucharowej. Nie obyło się również bez niespodzianek.

Oficjalne logo mistrzostw / Fot. Oficjalne logo mistrzostwGrupa A

Ukraina-Chorwacja 25:28

Wicemistrzowie świata Chorwaci nie mieli lekkiej przeprawy z podopiecznymi Leonida Zakharova. Wystarczy odnotować, że od 23. do 50. minuty na tablicy świetlnej widniał korzystniejszy wynik dla Ukrainy, która nie wytrzymała kondycyjnie tempa, jakie narzucili Denis Buntic i najskuteczniejszy zawodnik ostatnich mistrzostw świata w ekipie Chorwacji Ivan Cupić. Również w ekipie Ukraińców należy pochwalić ambitną postawę Sergiya Onufriyenki, który w całym spotkaniu oddał aż 22 rzuty na bramkę Mirko Allilovica, zdobywając przy tym 11 goli.
Po tym zwycięstwie Chorwacja została kolejnym uczestnikiem grupy I do której trafią trzy najlepsze drużyny z grup A i B.

Norwegia-Rosja 28:24

Norwedzy, którzy dobrze zaprezentowali się w przegranym wtorkowym meczu z Chorwacją, zapowiadali przed spotkaniem z Rosją, że chcą pokazać Europie kawałek dobrego szczypiorniaka i to im się w pełni udało. Gracze Roberta Hedina tylko na trzy minuty pierwszej połowy oddali przeciwnikom prowadzenie, kiedy to przegrywali 12:11. Warto zaznaczyć również, iż do Rosjan należy nowy rekord tych mistrzostw… w minutach bez zdobytej bramki, który od dziś wynosi 14 i pół minuty, co jeszcze bardziej obrazuje przebieg tego spotkania.