Facebook Google+ Twitter

Trzeci dzień z tangiem argentyńskim

W sobotę minął trzeci dzień 5. Międzynarodowego Festiwalu Tanga Argentyńskiego. Odbyły się warsztaty tanga, pokazy par zagranicznych oraz kolejny koncert zespołu Beltango.

Milonga w Warszawskim Domu Technika. / Fot. Weronika TrzeciakZaczęło się od warsztatów, na których uczestnicy doskonalili swoją technikę na różnych poziomach zaawansowania. W programie były poszczególne elementy w tangu i milondze, kroczki słynnych milongero prosto z Buenos Aires, czy rytm i dynamika w tango-walcu.

Warsztaty z kroczków słynnych milongero (tancerzy milongi), prowadzone przez Mariano Bielaka i Paulę Gurini z Argentyny, wzbudziły duże zainteresowanie uczestników. Wszyscy chcieli umieć tak tańczyć, dlatego starali się jak najdokładniej powtórzyć każdy krok. – Chcemy zacząć od Eduardo Pareja, bardzo dobrego tancerza z Buenos Aires. Kiedy zaczynał miał 25 lat, teraz jest już bardzo stary, ale nadal kocha taniec – zapowiedział Mariano. W trakcie zajęć powtarzał, że chce zobaczyć dynamikę w tańcu. Zauważył przy tym, że siła leży w nogach, a nie w klatce. Instruktorzy chętnie udzielali rad i pokazywali, co należy poprawić.

Tymczasem trwały zajęcia Matteo Panero i Patricii Hilliges z Włoch z elementów tanga, podczas których ćwiczone były enrosques i sacady. Podczas zajęć można było liczyć na pomoc instruktorów, którzy podchodzili do każdej pary i udzielali cennych wskazówek. – U partnera najważniejsze jest myślenie o kroku podstawowym, ale nie takim jak w Karate Kid, musi to być subtelne i wolne. Pokazali również sacadę, która była bardzo popularna w latach 80. Na koniec zajęć Matteo i Patricia dali pokaz swoich umiejętności. W ruch poszły aparaty i kamery, ponieważ każdy chciał to uwiecznić.

- To mój drugi raz w Polsce. Ostatnio byłem właśnie na festiwalu. Nie mamy dużo czasu na zwiedzanie, ale wczoraj zrobiliśmy sobie krótką wycieczkę po Warszawie. Było słonecznie i uważam, że to piękne miasto. Jeśli chodzi o poziom tanga to myślę, że Polacy dobrze tańczą milongę i tango - powiedział Matteo Panero.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.