Facebook Google+ Twitter

Trzeci kolarz przyłapany na dopingu w Tour de France

Włoch Riccardo Ricco (Saunier Duval) jest trzecim kolarzem przyłapanym na dopingu w tegorocznym Tour de France - taką informację przekazali organizatorzy wyścigu na starcie 12. etapu w Narbonne.

Riccardo Ricco / Fot. Enrico Siboni - Wiki Commons, na licencji GNU Free Documentation License, http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Riccardo_Ricco.jpg To już trzecia afera dopingowa w 95. Tourze. Pierwszym kolarzem przyłapanym na dopingu był Manuel Beltran (Liquigas), drugim Moises Duenas (Barloworld). Trzeci przypadek jest najbardziej skandaliczny - Riccardo Ricco (Saunier Duval) dwukrotnie stawał na podium jako zwycięzca etapowy w tegorocznym Tourze! Triumfował na 6. etapie w Super Besse i 9., z metą w Bagnè.

Jak donosi gazeta "L'Equipe" u Ricco wykryto, podobnie jak u Beltrana i Duenasa ślady EPO, dokładnie najnowszą, trzecią generację tego preparatu tzw. CERA. Jest to lek stosowany w leczeniu niedokrwistości, głównie w onkologii. W sportach wytrzymałościowych znacznie poprawia dystrybucję tlenu we krwi, przez co mięśnie mogą pracować znacznie dłużej i wydajniej.

Próbka krwi, w której wykryto niedozwolony środek została pobrana od Ricco 5 lipca.

Ricco został zatrzymany przez żandarmerię dziś w południe, tuż przed startem 12. etapu, prowadzącego z Lavelanet do Narbonne. Przewieziony został na przesłuchanie do siedziby żandarmerii w Mirepoix, gdzie pozostanie co najmniej do jutra.

Po 11. etapie Riccardo Ricco zajmował dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej 95. Tour de Fance.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Oj zasmucili się srogo. To niektóre z ich wypowiedzi: "Nie biorą tylko ci, co nie wygrywają. Ci, co wygrywają - WSZYSCY biorą".
"Spójrz jaki ładny zameczek, opowiem o nim bo nie chce mi się już patrzeć na tych WSZYSTKICH oszustów".

Komentarz został ukrytyrozwiń

No prosze. To Krzysio Wyrzykowski i Tomek Jaroński muszą się srogo zamulić. Tak go chwalili ze kontynuator ŚP. Pantaniego, że nosił jego autograf przy sercu a tu prosze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.