Facebook Google+ Twitter

Trzeci Małopolski Piknik Lotniczy

Impreza odbyła się w weekend w Krakowie na jednym z najstarszych lotnisk w Europie.

W Krakowie naPiknik terenach lotniska Rakowice w dzielnicy Czyżyny w Nowej Hucie odbyła się doskonała impreza plenerowa zorganizowana juz po raz trzeci przez Muzeum Lotnictwa.
Pokazom lotniczym towarzyszyło wiele imprez od sklepików z latawcami do ekspozycji innych muzeów z regionu.
Iskry w akcjiPiloci z zespołu akrobacji Biało-Czerwone Iskry pokazali ciekawą wiązankę akrobacji grupowej i solowej na samolotach TS 11 Iskra. Przeloty na niskiej wysokości nad głowami oglądających robiły wspaniałe wrażenie.
Fantastycznie wypadł pokaz śmigłowców, niestety do godziny 15 nie pojawiły się duże wojskowe maszyny, ale pokaz Robinsonów R44 zapierał dech w Robinson R 44piersiach. Możliwości tych małych maszyn zadziwiły niejednego oglądającego. Manewry wykonanywano na bardzo małej wysokości co pozwoliło uczestnikom pikniku dokładnie obejrzeć helikoptery w akcji.
Niezapomniano również o modelach klasy Gigant. Marek Szufa pokazał modelu samolotu CSS-13. Model potrafił również doskonale latać i co więcej w trakcie pokazu CSS 13"katapultował " się pilot, czyli kukiełka znajdująca się wewnątrz.
Nie zapomniano również o historii lotnictwa polskiego. Pokazano samolot TS 8 Bies, który oczywiście wzniósł się w powietrze i jak na leciwego TS 8 Biesstaruszka pokazał kilka ciekawych ewolucji.
Oczywiście w pokazach wzięło udział całe mnóstwo samolotów zabytkowych oraz konstrukcji całkiem nowych. Nie zabrakło oczywiście skoczków, motolotni oraz uwielbianych przez wszystkich samolotów AN 2.
3XtrimWszyscy obecni mogli zapoznać się z lotnictwem w każdej formie od samolotów, kóre znajdują się w hangarach muzeum, po "żywe" latające egzemplarze. Wszystko odbywało sięw fantastycznej atmosferze lotniczego święta i miejmy nadzieję, że impreza przyjmie się na stałe, bo Małopolski Piknik Lotniczy nabiera rozpędu. Z roku na rok jest coraz lepszy i aż miło pomysleć, co czeka nas w przyszłych edycjach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

mało znam się na lotnictwie musze przyznać

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.08.2006 18:29

Nowe hobby - dziennikarstwo, hm? :o) Pozdrowienia

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.06.2006 18:48

fajny art.

Komentarz został ukrytyrozwiń

podobno na ta impreze zawital prezydent San Marino?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.