Facebook Google+ Twitter

Trzeci sektor uhonorowany w Rudzie Śląskiej

Współautorzy: Barbara Podgórska

W Rudzie Śląskiej działa ponad dwieście organizacji obywatelskich. Wczoraj, podczas czwartej już, dorocznej gali "Dziękujemy Pozarządowcom" prawie połowa z nich otrzymała wyróżnienia i podziękowania od władz miasta.

Gala / Fot. Adam K. PodgórskiMiejskie Centrum Kultury im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej dosłownie pękało w szwach. Na spotkanie przyszli przedstawiciele większości rudzkich organizacji społecznych, urzędnicy magistratu, radni, goście i wszyscy zaciekawieni imprezą. To świadczy o roli trzeciego sektora w mieście, a także o prestiżowej randze samej imprezy organizowanej zawsze wielkim staraniem Joanny Nawy, pełnomocnik prezydenta miasta ds. organizacji pozarządowych.

Joanna Nawa / Fot. Adam K. PodgórskiPrezydent miasta przyznał wyróżnienia zbiorowe 30 organizacjom działającym najdłużej i najowocniej. Wiele z nich obchodziło już jubileusze 15-, 10-, czy 5-lecia istnienia, i przez czas pracy dorobiło się znaczących osiągnięć, uznania mieszkańców i renomy w środowisku. To one szczególnie wierne są widniejącemu na dyplomach wezwaniu Matki Teresy z Kalkuty: "Nie liczy się, co robimy i ile robimy, lecz to, ile miłości wkładamy w działanie".


Nagrody wręćza Andrzej Stania / Fot. Adam K. PodgórskiLaureaci zbiorowi / Fot. Adam K. PodgórskiNagrody od Aleksandry Skowronek / Fot. Adam K. Podgórski


Przed momentem przekazania upominków i dyplomów Andrzej Stania odwołał się do wlasnych doświadczeń działacza samorządowego. 19 lat temu tworzył rudzkie struktury Związku Górnośląskiego. Stwierdził, że była to znakomita szkoła życia i demokracji dla wielu obecnych polityków samorządowych. Bo działalność w organizacjach obywatelskich jest wyrazem własnego stosunku ludzi do rzeczywistości i dążeniem w kierunku jej zmiany.

Wyróżnienia z rak wiceprezydent Aleksandry Skowronek otrzymało także 60 działaczy, nominowanych przez własne organizacje. Dyplomy przyznano w kategoriach: Lider, Mistrz, Kreator Zmian, Siła Spokoju, Zawisza oraz Ambasador Rudy Śląskiej.

Dyplom / Fot. Adam K. PodgórskiLaureaci otrzymali kolorowe parasole z logo imprezy. - Niech chronią was przed złymi deszczami, a przechodni informują, że macie dobre serca! - powiedziała Joanna Nawa. Wyznała także, że ludzie trzeciego sektora działają w mieście radośnie i z pasją, realizując swoje marzenia, a zarazem pomagając mieszkańcom potrzebującym opieki i wsparcia.

Sama Joanna Nawa oraz Mirosława Szołkiewicz i Małgorzata Pietrzyk, pracownice Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych otrzymały życzenia i mikołajkowe prezenty z rąk Felicyty Puk, prezeski Rudzkiego Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej Nie Jesteś Sam. Wyróżnienie przyznał jej również Rudzki Okręg Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.
Galę uświetnił występ zespołu Cover Band z przebojami lat 70. i 80.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Świetne, wielkie brawa dla wszystkich!! Dla autora za śliczne zdjęcia +.

Dla tych ludzi nie liczy się nagroda, liczy się to że dostrzeżono to co robią !! I uśmiech osób którym udało się pomóc - to jest najważniejsze !

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.