Facebook Google+ Twitter

Trzeci sektor wykształcony

Współautorzy: Barbara Podgórska

Na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego odbyło się uroczyste zakończenie rocznego studium podyplomowego "Zarządzanie organizacją pozarządową w Unii Europejskiej".

Logo / Fot. Adam K. PodgórskiAbsolwentka / Fot. Adam K. PodgórskiZ rąk profesora Marka Barańskiego, kierownika studium i dra Mirosława Czerwińskiego, prodziekana wydziału, dyplomy i certyfikaty odebrało pond 50 uczestników, w większości przedstawicieli organizacji pozarządowych, ale także pracowników administracji samorządowej na co dzień współpracujących z NGO.

Zajęcia trwały rok i obejmowały 300 godzin wykładów oraz ćwiczeń realizowanych przez wykładowców akademickich i renomowanych praktyków. To jedyne dotąd w Polsce studium podyplomowe o podobnym profilu, sfinansowane ze środków Unii europejskiej w ramach europejskiego Funduszu Społecznego i programu Uniwersytet Śląski Partnerem Gospodarki Opartej na Wiedzy.
Certyfikat / Fot. Adam K. Podgórski

Dr Mirosław Czerwiński zauważył, że choć kryzys światowy i powszechne oczekiwania na interwencjonizm państwowy, pozornie zmniejszyły rolę sektorów II i III, to jednak uwidoczniły też, że w dłuższej perspektywie państwa nie poradzą sobie z problemami. Rola trzeciego sektora zatem
wzrośnie. Istnieją prognozy naukowe, przewidujące, że w perspektywie kilkudziesięciu lat III sektor stanie się wiodącym na świecie, wraz ze wzrostem znaczenia społeczeństw demokratycznych i obywatelskich.

Absolwentka. / Fot. Adam K. Podgórski / Fot. Adam K. PodgórskiAbsolwent. / Fot. Adam K. Podgórski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 02.02.2010 12:51

Tak, tak, podpisuję się pod Jarosławem. 5* Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawe. Ciekawe co było w programie zajęć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.