181690 miejsce

Trzeci triumf Polek na MŚ

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2006-11-03 12:16

Nasze siatkarki w trzecim występie na MŚ pokonały zespół Kostaryki 3:1. Siatkarki z Ameryki Środkowej uznawane za najsłabsze w "polskiej" grupie, potrafiły jednak urwać “złotkom" seta. W całym meczu dominacja Polek była jednak wyraźna.

Udany atak Polki Anny Podolec (C) podczas meczu siatkarskich MŚ z Kostaryką. Polki zwyciężyły 3-2. (jm) PAP-Jacek Kostrzewski To miał być łatwy mecz dla Polek. Był, choć po drugim, wygranym przez Kostarykanki secie, niektórzy mogli spodziewać się niespodzianki. Na szczęście "złotka" potwierdziły w kolejnych partiach spotkania, że przegrany set, był jedynie wypadkiem przy pracy.

Feralny dla reprezentacji Polski - drugi set, przyniósł Kostarykankom wygraną, głównie po błędach i niedokładnościach w grze naszej ekipy. Kostaryka objęła prowadzenie 4:1. Potem polski zespół próbował odrobić straty, ale przewagi 3 - 5 punktów nie był w stanie odrobić.

Pozostałe sety Polki grały już świetnie, potwierdzając tym samym że ranking FIVB, w którym rywalki sklasyfikowane są 24 miejsca niżej - nie kłamie. Polska prowadziła cały czas, seriami zdobywała punkty, a przewaga niejednokrotnie przekraczała dziesięć punktów.

Najlepiej zaprezentowała się dzisiaj formacja bloku. Katarzyna Skowrońska-Dolata, Maria Likotras i Sylwia Pycia potwierdziły swoją klasę, raz za razem skutecznie grając przy siatce. Nasza druga rozgrywająca Katarzyna Skorupa, która rozpoczęła ten mecz w wyjściowej szóstce, dała nieco odetchnąć Annie Podolec, grającej dzisiaj słabo.

Im dłużej trwał mecz, tym więcej błędów popełniały rywalki Polek. W czwartym secie kostarykanki próbowały jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę - pierwsza przerwa techniczna setu, miała miejsce przy wyniku 8:7 dla Kostaryki. Przy drugiej było już 16:8 dla Polek.

Polki ostatecznie wygrały 3:1 w setach (25:17, 20:25, 25:11, 25:14).

Szkoda niepotrzebnie straconego seta (podobnie jak w meczu z Kenią), o czym wspominał tuż po zakończeniu meczu trener Kłos. Natomiast zdecydowanie cieszy kolejne, trzecie już zwycięstwo naszej drużyny. Polki nie mogą jednak spocząć na laurach, tym bardziej że przed nimi dwa najtrudniejsze spotkania w fazie grupowej. Jutro zmierzą się z Tajwanem, który dzisiaj w tie-breaku pokonał Koreę Pd. Zespół z Tajwanu, podobnie jak polski nie przegrał jeszcze ani jednego meczu.

W niedzielę spotkanie z gospodarzem turnieju – Japonią. Japonki po porażce z Tajwanem w pierwszej kolejce najprawdopodobniej straciły szansę na wygranie grupy A.

Zespoły azjatyckie już nie raz pokazywały świetną grę, szybką, kombinacyjną siatkówkę, połączona ze świetnie skonstruowaną obroną. Polki muszą zatem zaskoczyć rywalki zagrywką i konsekwentnie atakować. Jeśli nie będzie takich przestojów w grze jak dzisiaj, to śmiało możemy myśleć o następnych, jakże ważnych przed kolejną fazą turnieju zwycięstwach.

Wyjściowe składy:

Polska : Skowrońska-Dolata, Podolec, Mirek, Pycia, Rosner, Skorupa, Zenik (libero)

Kostaryka : Pinnock, Cope, Ramirez, Moore, A. Willis, V. Willis, Alfaro (libero)