Facebook Google+ Twitter

Trzecia część klasycznego cyklu Mervyna Peake'a!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-08-14 16:48

6 września do sprzedaży wejdzie trzecia część cyklu Mervyn Peake'a "Tytus sam". Jakie przygody czekają Tytusa? Czy młodzieniec odkryje w końcu swe prawdziwe przeznaczenie?

 / Fot. materiały prasoweTytus Groan, jeden z najbardziej niezwykłych bohaterów literatury fantastycznej, opuścił zamek Gormenghast. Złamał odwieczne obyczaje swego rodu i wędruje przez świat.

Po pokonaniu pustyni i przepłynięciu rzeki Tytus staje u bram miasta. Nie jest to jednak miasto, jakiego czytelnik oczekuje. W przeciwieństwie bowiem do zamczyska Gormenghast, które przypominało średniowieczne budowle, miasto jest jak najbardziej współczesne! Drapacze chmur i nieustanny tumult przerażają Tytusa, ale i fascynują.

Mervyn Laurence Peake (1911 - 1968), brytyjski artysta, poeta i ilustrator. Najbardziej znany ze swojego dzieła "Gormenghast", w którym opisuje życie Tytusa Groana, 77. hrabiego na zamku Gormenghast. Cykl ten porównuje się do prac J. R. R. Tolkiena, Charlesa Dickensa i Roberta Louisa Stevensona.

Pisarz znany z jednego tylko dzieła pobudza wyobraźnię w sposób, w jaki nie są tego w stanie zrobić Faulkner czy Hemngway - Michael Swanwick.

Ta ekstrawagancka opowieść o przypominającym labirynt zamku, zamieszkanym przez przebiegłych dickensowskich bohaterów, to prawdziwy klasyk literatury fantasy naszych czasów - "The Washington Post".

W przyszłym roku Wydawnictwo Literackie opublikuje czwartą odnalezioną część cyklu Gormenghast - powieść "Tytus się budzi". Rękopis Peake’a przeleżał w ukryciu kilkadziesiąt lat, aż w 2010 roku odnaleźli go spadkobiercy pisarza.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.