Facebook Google+ Twitter

Trzecią debatę prezydencką wygrał Obama

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-16 08:36

W ostatniej debacie prezydenckiej w Stanach Zjednoczonych John McCain z pasją przekonywał, że Barack Obama podniesie podatki i zwiększy wydatki państwa. Barack Obama dowodził, że zwycięstwo McCaina będzie kontynuacją prezydentury George'a Busha. Pierwsze sondaże wskazują na zwycięstwo kandydata demokratów.

Barack Obama podkreślał, że jego plan przewiduje zmniejszenie podatków dla 95% Amerykanów, którzy zarabiają poniżej 250 tysięcy dolarów rocznie.
- Obaj chcemy obniżyć podatki. Różnica polega na tym, że senator John McCain chce dać 200 miliardów dolarów zwolnień podatkowych dla najbogatszych korporacji w Ameryce.

- Dlaczego Pan chce teraz podnieść komukolwiek podatki w Ameryce? - dowodził John McCain, że w okresie kryzysu gospodarczego nie można podnosić podatków dla obywateli i dla firm.

Obama tłumaczył, że zamierza dać większe ulgi podatkowe dla klasy średniej. Dowodził też, że John McCain będzie kontynuował błędną politykę gospodarczą George'a Busha: - Senatorze Obama, ja nie jestem prezydentem Bushem. Jeśli chce pan rywalizować z prezydentem Bushem powinien był Pan startować w wyborach 4 lata temu.

Podczas ostatniej debaty John McCain miał wiele celnych ripost i pokazał dużo pasji. Jednak według komentatorów nie wypadł na tyle dobrze, by pokonać spokojnego i opanowanego Obamę. W sondażu telewizji CNN, 58% widzów uznało, że zwycięzcą debatę wygrał kandydat demokratów. 31% wskazało na zwycięstwo McCaina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.