Facebook Google+ Twitter

Trzecia edycja Festiwalu Twórczości Kobiet zakończona

Trwający 8 dni festiwal "No Women No Art" w Poznaniu, właśnie dobiegł końca. Jak było?

Począwszy od 19 listopada, przez równe 8 dni, stolica Wielkopolski po raz kolejny gościła festiwal sztuki tworzonej jedynie przez płeć piękną.

Organizatorzy zapewniali, że tegoroczna edycja będzie znacznie bardziej rozbudowana niż poprzednia - interdyscyplinarność pokazów, wystaw i seansów miała zapewnić odwiedzającym niezliczone godziny dobrej zabawy, liczne powody do zadumy oraz niezapomniane przeżycia.

Festiwal zyskuje na prestiżu, co było zresztą widać po obsadzie - do Poznania przybyły ze swoimi dziełami (tudzież repertuarem) uznane w środowisku artystki.

Doskonałym tego dowodem był już choćby dzień pierwszy, kiedy w godzinach wieczornych wyemitowano film Shirin Neshat "Kobiety bez mężczyzn" - zdobywcę Złotego Lwa, który traktuje o życiu kobiet w Iranie. Swoje prace kilka dni później prezentowała także Olga Wróbel - znana rysowniczka komiksów autobiograficznych.

Dużą frekwencją cieszył się także pokaz filmów krótkometrażowych z Międzynarodowych Przeglądów Filmów Kobiet w Barcelonie oraz z Pierwszego Festiwalu Filmowego Kobiet w Gazie „Oczami Kobiet”. Zorganizowano również pokaz animacji z Festiwalu Tricky Women. W międzyczasie, organizowano wszelakiej maści koncerty oraz wernisaże. Odbyło się także kilka spotkań traktujących o literaturze w wydaniu kobiet, a także liczne warsztaty z zakresu mody i ekologii.

Niewątpliwie jednak wisienką na torcie była premiera filmu "Pepperminta" autorstwa Pipilotti Rist - artystki znanej szeroko na całym świecie, nie tylko ze względu na swoją twórczość, za którą wielokrotnie była nagradzana na najważniejszych festiwalach, ale także i ze względu na kontrowersyjną osobowość oraz styl bycia. Dodatkowo premierowy pokaz, uświetniło spotkanie z odtwórczynią głównej roli - Eweliną Guzik.

Organizatorzy uważają kolejną edycję festiwalu za ogromny sukces - z roku na rok notowana jest co raz większa frekwencja, a także i rosnące zainteresowanie mediów, dzięki czemu spodziewać się można iż za rok Poznań ponownie stanie się gospodarzem największego w Polsce festiwalu twórczości kobiet.

Fotorelacja z wydarzeń, które miały miejsce w trakcie festiwalu dostępne są pod adresem tutaj

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.