Facebook Google+ Twitter

Trzecia edycja konkursu filmowego "Matma mnie kręci"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-01 14:41

Już dzisiaj, 1 lipca br., rusza trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu „Matma mnie kręci”. Aby wziąć w nim udział należy stworzyć, dowolną techniką, krótki film promujący królową nauk. Na zwycięzcę czeka główna nagroda w wysokości 10 tys. zł. W poprzednich edycjach do konkursu zgłoszono łącznie ponad 200 filmowych prac.

geometria. / Fot. Oleg AleksandrovJuż dzisiaj, 1 lipca br., rusza trzecia edycja ogólnopolskiego konkursu
„Matma mnie kręci”. Aby wziąć w nim udział należy stworzyć, dowolną
techniką, krótki film promujący królową nauk. Na zwycięzcę czeka główna
nagroda w wysokości 10 tys. zł. W poprzednich edycjach do konkursu
zgłoszono łącznie ponad 200 filmowych prac.

Konkurs „Matma mnie kręci” ma na celu promocję matematyki oraz zachęcenie młodych ludzi do kreatywnego wykorzystania wolnego czasu
podczas wakacji. Jest to szczególnie ważne w kontekście wprowadzonej w
tym roku obowiązkowej matury z tego przedmiotu. Pierwszą edycję konkursu
wygrał Damian Pawlikowski za film „Matma na plus”, natomiast w zeszłym
roku główna nagroda powędrowała w ręce Ronalda Dubiela, autora filmu
„Logarytmy wszechświata”. Zwycięski projekt jest dostępny w serwisie YouTube, gdzie uczestnicy zamieszczają swoje filmy na kanale „Kalkulatory”. Wszystkie prace z obu edycji wygenerowały w sumie ponad 200 tys. odsłon, co świadczy o dużej popularności konkursu i stale rosnącym zainteresowaniu matematyką.

Każdy chętny do wzięcia udziału w tych nietypowych matematyczno–filmowych zmaganiach powinien stworzyć film w dowolnej technice, jednak nie krótszy niż jedna minuta i nie dłuższy niż trzy. Liczy się pomysł, kreatywność i zaangażowanie! Na zwycięzcę czeka aż 10 tys. zł. Zdobywcy kolejnych miejsc otrzymają: najnowszy aparat fotograficzny Casio Exilim EX-FH25 oraz kalkulator graficzny Casio ClassPad. Organizatorzy przygotowali także specjalną nagrodę dla nauczyciela matematyki, którego wskaże laureat. Otrzyma on „Nagrodę Mistrza”, tj. projektor multimedialny Casio oraz kalkulator graficzny Casio FX-9860GII.

Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie www.kalkulatory.pl i przy pomocy specjalnego modułu, do 31 października br., zgłosić stworzoną przez siebie produkcję. Na filmy konkursowe będzie można głosować od 1 do 30 listopada br. Następnie jury, w którego skład wchodzą między innymi
przedstawiciele patronów medialnych, na podstawie „popularności” i ocen zgłoszonych projektów, wybierze zwycięzców tegorocznej edycji.

- Filmy, które otrzymaliśmy, pokazują w jaki sposób uczniowie widzą matematykę oraz co uważają w niej za ważne i potrzebne. Ważnym aspektem całej akcji jest także to, iż wszystkie filmy konkursowe można na bieżąco śledzić na portalu YouTube. – mówi Piotr Tomczak, pomysłodawca konkursu oraz redaktor serwisu Kalkulatory.pl.

Szczegóły dotyczące III edycji konkursu „Matma mnie kręci” znajdują się na stronie www.kalkulatory.pl, a także na serwisach: Facebook, Twitter oraz Blip (po wpisaniu hasła „Kalkulatory”). Patronami medialnymi projektu są: miesięcznik „Wiedza i
Życie”, dwutygodnik „Cogito”, portal dla maturzystów www.perspektywy.pl, portale edukacyjne www.edulandia.pl, www.EduForum.pl, www.naukowy.pl, radio Planeta FM, portal filmowy www.Stopklatka.pl, Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki oraz Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej. Partnerem konkursu jest Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

fajny1234 zdycha
  • fajny1234 zdycha
  • 10.02.2011 16:11

dzięki przyda się

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.