Facebook Google+ Twitter

Trzecia kadencja Putina czyli dojrzały autorytaryzm w budowie

Wczoraj Duma Państwowa przyjęła ustawę o zwalczaniu szkodliwych treści w internecie oraz przywróciła paragraf kodeksu karnego dotyczący oszczerstw naruszających dobra osobiste. Zaostrzenie przepisów o zgromadzeniach już nastąpiło.

 / Fot. PAP/EPA/ALEXEI NIKOLSKY / Fot. W24Ludzie bardzo często nadużywają wolności i popadają w swawolę, wyrządzając krzywdę sobie i innym w imię rzekomej wartości, jaką jest czynienie, mówienie i publikowanie tego, co się komu podoba. Dlatego musi pojawić się ktoś, kto powściągnie swawolę, zapewni bezpieczeństwo i przywróci porządek. Naczelną wartością nie jest widzimisię tych czy tamtych, ale państwo, jego potęga, dobrobyt oraz całość i niepodległość. Tak rozumuje Putin i jego partia, a wcześniej takim samym tokiem posuwało się rozumowanie i postępowanie Piłsudskiego, admirała Horthy'ego, de Gaulle'a, Adenauera i Erhardta, a wszyscy oni powtarzali myśli i czyny Juliusza Cezara. Albowiem autorytaryzm niejedno ma imię.

Ma natomiast jedno źródło, a są nim błędy i niedociągnięcia tego, co nazywamy dzisiaj liberalną demokracją. Na te błędy składa się wiele przegięć i nadużyć, popełnianych przez bardzo wielu ludzi. Wytykając palcem zaślepionych jakimś sfiksowanym pomysłem polityków, nie należy zapominać o powiązaniach oligarchicznych ani o leniwych wyborcach. Kiedy przepełni się ich miara, wolność i demokracja stają się pojęciami czysto umownymi, życie zwykłych ludzi zamienia się w piekło, a lud zaczyna wyglądać z utęsknieniem silnego przywódcy, który go wybawi. Oceniając sytuację w Rosji warto wziąć to wszystko pod uwagę.

Putin wraz z Miedwiediewem dba o bezpieczeństwo. W tym celu opracowali ustawę zezwalającą władzom państwowym (w tym celu zostanie powołana osobna agencja) na blokowanie, a nawet kasowanie stron zawierających treści wyrządzające oczywistą szkodę społeczeństwu. Chodzi o: zachęcanie do zażywania narkotyków, organizowanie i rozpowszechnianie pornografii z udziałem osób nieletnich, doradzanie sposobów popełnienia samobójstwa oraz zachęcanie do przyjmowania preparatów szkodliwych dla zdrowia. Ta ustawa (mimo 24-godzinnego strajku protestacyjnego rosyjskojęzycznej Wikipedii oraz robionego wokół niej na Zachodzie hałasu) nie wywołała sprzeciwu opozycji parlamentarnej i została przyjęta niemal jednogłośnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 12.07.2012 12:22

putin to odpowiedni polityk na odpowiednim miejscu.. prawde powiedziawszy .. rosjanie lepszego wybrać nie mogli...inteligentny bystry twardy i... młody co na wschodzie było rzadkością!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do USA jeszcze im i tak sporo brakuje...

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 12.07.2012 10:42

Ten zamordyzm w Rosji; przekłada się na nas i nasze stosunki z Rosją! Platfusy biorą wzorce ....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.