Facebook Google+ Twitter

Trzecia liga: Flota Świnoujście na dnie tabeli

Lider drugiej grupy trzeciej ligi został ukarany 11 walkowerami i z pierwszego miejsca zdegradowano go na pozycję outsidera. Zarząd Floty będzie się odwoływał i szukał sprawiedliwości w PZPN.

Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej zszokował całą piłkarską Polskę. Ukarał lidera II grupy III ligi walkowerami za mecze, w których – według K-PZPN – grał nieuprawniony zawodnik. Całe zamieszanie rozchodzi się o Khady'ego Kazadiego z Konga, który nie miał odpowiednich dokumentów zezwalających mu na podjęcie pracy w Polsce i bezskutecznie starał się o nadanie mu statusu uchodźcy. Najpierw jednak Kazadiego zatwierdzono do gry. Zrobił to pracownik Zachodniopomorskiego ZPN, który zresztą nie piastuje już swojego stanowiska.

Zarówno Flota Świnoujście jak i ZZPN odwołają się od tej decyzji do PZPN. Strony zaznaczają, że niekompetencja jednego z pracowników okręgowego związku nie może spowodować tak drastycznego ukarania zespołu, który zanotował wiosną najlepszy wynik spośród wszystkich drużyn trzecioligowych, na który pracowali działacze, zawodnicy i kibice Floty ze Świnoujścia.

Po uwzględnieniu walkowerów klub ze Świnoujścia będzie miał na swoim koncie zaledwie 11 punktów i wiosenne rozgrywki rozpocznie z ostatniego, 16. miejsca w tabeli. Nowym liderem pozostałaby Nielba Wągrowiec.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.