Facebook Google+ Twitter

Trzecia Mariacka Bless Night

W sobotę 28 września w Katowicach na ulicy Mariackiej odbędzie się trzeci wieczór z cyklu Mariacka Bless Night. Tym razem muzycznym gościem specjalnym będzie zespół Siewcy Lednicy, znany z Ogólnopolskich Spotkań Młodych nad Lednicą

Panie, naucz nas wychodzić poza siebie. Naucz nas wychodzić na ulice i ukazywać Twoją miłość.
(Twitter papieża Franciszka; 23.08.2013)


Trzecia Mariacka Bless Night / Fot. http://www.kuria.katowice.pl/index.php/77-slider/3229-mariacka-bless-night-wieczor-trzeciPan, odpowiadając na te słowa modlitwy papieża Franciszka, nauczył ludzi wychodzenia poza siebie, wychodzenia na ulice i ukazywania Jego miłości, czego efektem jest właśnie Mariacka Bless Night. Kto uczestniczył w jej pierwszej i drugiej edycji, zapewne "złapał już bakcyla" i nie ominie kolejnej. Kto jeszcze nie brał udziału w tym przedsięwzięciu, tego warto zachęcić, by sam przekonał się jak wielkim przeżyciem może być to wydarzenie.

Jesteśmy dziećmi Bożymi i braćmi: to jest sercem doświadczenia chrześcijańskiego.
(Twitter papieża Franciszka; 13.08.2013)


Podążając za tym sercem chrześcijańskiego doświadczenia, zabierzmy wszystkie swoje pociechy na igrzyska dziecięce, które odbędą się o godzinie 16. na rozpoczęcie Mariackiej Bless Night. Zapewne każdy uczestnik znajdzie odpowiednią dla siebie konkurencję sportową. Dzieci będą miały także okazję uczestniczyć w lekcji biblijnej.

Nie możemy pozostawać zamknięci w parafii, w naszych wspólnotach, kiedy tak wiele osób czeka na Ewangelię!
(Twitter papieża Franciszka; 27.07.2013)


Odpowiadając czynem na te słowa papieża Franciszka, młodzież zaprosi wszystkich o godzinie 18.30 na wieczór ewangelizacyjny, przepełniony radosnym śpiewem, świadectwami, Ewangelią. Puentą tej godziny będzie koncert zespołu Siewcy Lednicy, znanego z corocznych Ogólnopolskich Spotkań Młodych nad Lednicą. Rozpocznie się on o 19.30 i będzie wyrazem wdzięczności Bogu za osobę papieża Jana Pawła II.

Dążenie do pełnej jedności wszystkich uczniów Chrystusa to nie coś zbytecznego, ale głęboka potrzeba, niezbędna do konsekwentnego głoszenia orędzia Chrystusa.
(papież Franciszek; 19.08.2013)


Aby jeszcze pełniej zjednoczyć uczestników trzeciej edycji Mariackiej Bless Night i w tej jedności głosić orędzie Chrystusa, po koncercie (około godziny 22.) wspólnota Jezusa Miłosiernego z Rybnika poprowadzi w kościele Mariackim nocne czuwanie, wypełnione wspólną modlitwą, śpiewem chwały i kolejnymi świadectwami.

Jezus, przychodząc do nas, stał się nam bliski, dotknął nas; również dziś dotyka nas przez sakramenty.
(Twitter papieża Franciszka; 7.08.2013)


Dajmy się dotknąć Jezusowi podczas tej nocy, korzystając z możliwości sakramentu pokuty oraz uczestnicząc w kończącej wydarzenie niedzielnej Eucharystii.

Proszę, byście się buntowali przeciw owej kulturze tymczasowości, która w gruncie rzeczy jest przekonana, że nie potraficie podjąć odpowiedzialności i naprawdę kochać. Ja ufam wam młodym i modlę się za was. Miejcie odwagę «iść pod prąd».
(papież Franciszek; 29.07.2013)


Zbuntujmy się przeciw kulturze tymczasowości i podążmy ku temu, co wieczne, biorąc udział w tym wieczorze przepełnionym Bożą chwałą. Niech Mariacka Bless Night będzie dla wszystkich znakiem obecności we współczesnym świecie żywego Boga, który objawia się w miłości, uśmiechu i radości jego wyznawców.

Nie stójcie z boku, angażujcie się w życie, tak jak Jezus.
(papież Franciszek; 28.07.2013)


Podążając za tym papieskim wezwaniem, obejrzyjmy fotoreportaż z pierwszej edycji wydarzenia, zapoznajmy się ze szczegółowym program tegorocznego wieczoru, zamieszczonym na stronie kurii katowickiej i 28 września spotkajmy się wszyscy na Mariackiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.