Facebook Google+ Twitter

Trzecia próba odwołania Grabarczyka nieudana. Minister zostaje

W tej kadencji Sejmu to trzecia próba odwołania Cezarego Grabarczyka. W lipcu 2009 PiS chciał odwołać ministra za redukcję planów budowy dróg. W styczniu 2011 r. SLD wnioskowało o dymisję z powodu bałaganu na kolei po wprowadzeniu nowego rozkładu.

 / Fot. www.sejm.gov.plW obu powyższych przypadkach o wotum nieufności przepadł. Tym razem było podobnie. Sejm odrzucił wniosek PiS. Poparło go 178 posłów, przeciw było 227. Dwóch parlamentarzystów wstrzymało się od głosu. W związku z tym Cezary Grabarczyk pozostaje na swoim stanowisku.

Jak donosi portal zostaje „Zdaniem uzasadniającego wniosek Zbigniewa Girzyńskiego z PiS, Platforma Obywatelska, w zakresie budowy dróg czy inwestycji na kolei, nie ma i nie miała żadnych własnych planów, korzystała wyłącznie z dobrych programów, przyjętych za rządów PiS i w dodatku zmarnowała tę szansę”.

Wczoraj podczas sejmowej debaty nad odwołaniem ministra, Girzyński mówił:" W kwestii budowy dróg i autostrad ponieśliście porażkę. Dostaliście świetny program i środki, dzięki doskonałemu budżetowi UE, wynegocjowanemu przez rząd PiS i zmarnowaliście tą szansę"

Premier Tusk skarżył się natomiast na działania poprzednich rządów, które miały wpłynąć, bądź wpłynęły na opóźnienie inwestycji realizowanych przez rząd PO-PSL.

W trakcie sejmowej debaty Tusk powiedział: „- Niestety doświadczenie - szczególnie jeśli chodzi o infrastrukturę - pokazuje, że tam gdzie szliśmy tropem tych, którzy byli przed nami, wpadaliśmy w pułapki i na mielizny. Tam gdzie decydowaliśmy się na przerwanie tego, co robili nasi poprzednicy, udało się wyjść z tych zapaści i przeciąć czasami niczym mieczem Damoklesa te pętle niemożności i prawnych komplikacji”.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

opanas
 • opanas
 • 01.09.2011 09:04

Ha Ha, macie pisiory! Dobry minister zawsze się obroni!

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 30.08.2011 14:32

10 % piszesz @ milo wzrostu , widzisz jak kłamiesz . Wy te kłamstwa macie w pisowskich genach , a tak 6 % .I tak zmarnowane ,bez reform .Wręcz Gilowska narobiła bałaganu swoimi populistycznymi obniżkami podatku bogatym. Teraz w dobie globalnego kryzysu w Polsce jest dobrze [ II kwartał wzrost 4,3 ] dzięki przedsiębiorcom i sensownej polityce finansowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń
milo
 • milo
 • 30.08.2011 13:55

E człowieku Polska jako jedyny kraj w europie nie musiał ratować sektora bankowego. Irlandia popadła w kryzys ponieważ z dnia na dzień musiała wydać 100 mld euro na ratowanie własnych banków, a byłą to pierwsza rata pożyczki. Polska nie walczyła z kryzysem od środka tylko od zewnątrz. Po za tym z 10 % wzrostu gospodarczego za Pis, spadać PO zaczęło jeszcze przed wybuchem kryzysu. PO nie przeprowadziło żadnej reformy finansów przez cztery lata. Pis przeprowadził w dwa. Nie uważam się za eksperta w polityce ale przy tobie nie czuję się głupi a nawet dość mądry.

Komentarz został ukrytyrozwiń
milo
 • milo
 • 30.08.2011 13:51

Może to niezbyt miłe co napiszę, ale uważam, że jedynym sukcesem rządu Tuska jest ich medialna pozycja. Gdyby nie przyjaciele głównie z TVNU Pana Tuska by nie było. Afera Rywina była niczym w porównaniu do afery hazardowej a jednak SLD rozsypał się na tej aferze, w przeciwieństwie do PO. SLD wprowadził Polskę do Unii co może nie jest nazbyt wielkim sukcesem, ponieważ każda partia rządząca w tamtym okresie dokonałaby tego, ale na przykład zmniejszyli najwyższą w historii III RP dziurę budżetową sięgającą około 120 mld złotych. PO w przeciwieństwie do Pisu zawodzi. W cztery lata niemal połowa zadłużenia jakie zaciągnęły wszystkie kolejne rządy Polskie od 89. Według pana z SLD 40% nie powstanie w wyznaczonym terminie. To nie prawda. PO ponad o połowę zmniejszył plany budowy dróg wykreślając je. Gdyby nie ten zabieg można by było mówić o 70% niedokończonych dróg. Nasze zadłużenie wynosi 55% PKB, a TVN szczyci się, ze daleko nam do poziomu Grecji, ale zapomina że jesteśmy najszybciej zadłużającym się krajem w UE. Ponadto wyborcy PO, nie czepiam się ich inteligencji jako tako, ale mam wrażenie, że albo traktują politykę jak mecz ligowy i swoją drużynę zawsze trzeba wspierać, albo sam tego nie rozumiem. Mam więc pytanie bo chcę to po części zrozumieć. Czy wy naprawdę nie dostrzegacie, że wszystko idzie w złą stronę, nie czujecie, że coś śmierdzi gdy od czterech lat chwali się tylko tych samym i traktuje jak święte krowy. Dlaczego wyborcy PO (mam gównie na myśli tych z internetu) nie zauważają, że nie są w paczce PO, że nie są beneficjentami ich pozycji, tylko ich ofiarami. Przychodzi Tusk do domu i zabiera emeryturę, normalny człowiek odpowiada, oddawaj to złodzieju, wyborca PO mówi, dlaczego nie wziąłeś jeszcze telewizora. Dziwne.

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 30.08.2011 13:36

Gdyby na miejscu PO w tych trudnych czasach był PiS - Polska ogłosiła by upadłość .

Komentarz został ukrytyrozwiń
e
 • e
 • 30.08.2011 13:34

@ Merlin , ale się najeżyłeś .Jeszcze żebyś się na polityce znał. Piszesz to co cała sekta wyczytała w Gazetce niepolskiej SSakiewicza. Zaślepienie sektą pozbawia cię obiektywizmu .

Komentarz został ukrytyrozwiń
MERLIN
 • MERLIN
 • 30.08.2011 13:04

re"Arkadiusz Gębka:Posłowie PO zmarnowali 4 lata mamiąc Polaków dobrobytem,cudami,a co po 4 latach ?Dziura w budżecie-GIGANTYCZNA,drozyżna jak nigdy przedtem,brak kompetentnych ministrów,którzy nie panują nad resortami,zniszczone stocznie,cukrownie,ludzie na skraju nędzy-JAK PAN TO NAZWIE CYNIZM? TO ZBYT ŁAGODNE OKRESLENIE -TEN RZĄD TO TRAGEDIA !!! opozycja ma PRAWO debatować i rozliczać nieudolnych w rządzie

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosc
 • gosc
 • 30.08.2011 12:07

czlowiek bez HONORU

Komentarz został ukrytyrozwiń
elaszychlińska
 • elaszychlińska
 • 30.08.2011 11:56

Pan Girzyński pokazał wczoraj jak nie powinna wyglądać debata publiczna i polski katolik . Pan ,który przesiaduje w Radiu Maryja zachowuje się jak dyktator . Czy on poza Toruń wyjeżdża ? Czy nie widzi ile się buduje dróg i obwodnic. Poniżał Grabarczyka , premiera przy pustych ławach pisowskich i uprawiał kampanię wyborczą w TV [ darmową]TRZEBA BYĆ NIELADA CYNIKIEM ABY na 5 tygodni przed wyborami odwoływać ministra.

Komentarz został ukrytyrozwiń
wieśniaczka
 • wieśniaczka
 • 30.08.2011 11:29

Tylko niewidomy sam nie widzi co się wokoło zmienia.Wszędzie coś się dzieje.W małych miasteczkach,wioskach budują drogi,chodniki,pięknieją miasta.Przecież to wszystko my Polacy robimy,dbamy aby było pięknie,ale też sami nasz trud niszczymy.Nieważne kto z jakiejjest partii,ale ważne są zmiany.które właśnie powstają.Przykre jest tylko to że posłowie nie widzą tych zmian w swoich właśnie małych miasteczkach i wioskach,a krytykują tam gdzie nie powinni.Mniej kłotni,zawziętości,a więcej szacunku dla człowieka i pokazywać piękną naszą Polskę,wszystko to co się już zmieniło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.