Facebook Google+ Twitter

Trzecie Dni Przedsiębiorczości w Krakowie

Trzecie Dni Przedsiębiorczości to szereg spotkań, dyskusji i warsztatów, których celem jest propagowanie idei przedsiębiorczości opartej o innowacyjne pomysły, uczenie "przedsiębiorczego myślenia".

Logo Dni Innowacji / Fot. CITTRUOrganizatorem jest Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tegoroczna edycja odbędzie się od 14 do 16 listopada, a większość wydarzeń będzie miała miejsce w Bibliotece Jagiellońskiej. Pozostałe, w CITTRU, przy ul. Czapskich 4, Gołębiej 16 i CK Rotunda. "Wiedza - Innowacje - Biznes" to hasło przyświecające tegorocznym dniom innowacji, oraz nazwy poszczególnych dni.

Wiedza

W środę przewidziano dwa panele dyskusyjne i dwa warsztaty. Pierwszy panel dyskusyjny zatytułowany "Naukowcy w biznesie" rozpocznie się o 10.00. Będzie można porozmawiać z naukowcami, realizującymi się w biznesie (np. Magda Kulczycka, która założyła na UJ firmę biotechnologiczną). Drugi panel rozpoczyna się o 11.45 i jest poświęcony sposobom zdobywania biznesowego doświadczenia, a w dyskusji wezmą udział oczywiście ci, którzy już je mają. Obydwa warsztaty tego dnia rozpoczną się równocześnie o 13.300 i do wyboru mamy "Sztukę autoprezentacji", czyli jak zostać zauważonym (spotkanie w Bibliotece Jagiellońskiej), a drugie "W stronę innowacji" - warsztaty twórczego rozwijania pomysłów które odbędą się przy ul. Czapskich 4 w CITTRU.

Innowacyjność

Piątek upłynie pod hasłem Innowacji, czyli nowatorskiego podejścia do przemysłu, którego atutami są nowe pomysły, oryginalna komunikacja i innowacyjność w organizacji firmy. Już o 9.000 w Bibliotece Jagiellońskiej rozpoczną się prezentacje firm m.in Onet DreamLab, CISCO, Philip Morris, Pricewaterhouse Coopers pod hasłem "Prezentacji nowych rozwiązań". Natomiast o 11.00, w Centrum Kultury Rotunda rozpocznie się ekonomiczna gra symulacyjna "Koło biznesu", gdzie w wirtualnych, ale realnie ekonomicznych zmaganiach rywalizować będą 4 drużyny. W trakcie gry - bezpośrednia transmisja na telebimie, komentarze i wykresy bieżącej sytuacji, typowanie zwycięzców. Będzie to spora dawka emocji i przy okazji biznesowej edukacji. O 15.000 rozpoczną się warsztaty. Do wyboru, na Gołębiej 16 (sala 42)
temat marketingu, a w Bibliotece Jagiellońskiej będziemy się uczyć "Jak skutecznie wejść na rynek".

Biznes

Ostatni dzień to najważniejsze zagadnienia z dziedziny finansów, konkurencji i negocjacji. Rozpocznie się panelem dyskusyjnym w Bibliotece Jagiellońskiej na temat "Młodzi przedsiębiorcy w realu". O 12.000 rozpocznie się kolejny panel dyskusyjny "Gdy nie wiadomo o co chodzi", który będzie dotyczył sposobów finansowania działalności biznesowej (m.in PKO BP, MCI Management, Inicjatywa Mikro, MARR). Prezentacją o godz.13.30, w Punkcie Obsługi Przedsiębiorcy Urzędu Miasta Krakowa "Wszystko, co chciałbyś wiedzieć" zakończą się Dni Przedsiębiorczości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.