Trzecie miejsce Polaków w Lidze Światowej! Polska:Argentyna - 3:0

Wikipedia,Crash override83, Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported
W meczu o trzecie miejsce, który rozgrywany był w gdańskiej Ergo Arenie, biało-czerwoni pokonali Argentynę 3:0 (25:18, 25:23, 25:22) i zajęli trzecie miejsce w tegorocznej Lidze Światowej. Dla Polaków to największy sukces w historii startów w tych prestiżowych rozgrywkach.

Pierwszy set w wykonaniu Polaków był jednym z najlepszych w całym turnieju finałowym. Biało-czerwonym wychodziło niemal wszystko. Byli skuteczni w ataku, dobrze zagrywali, fantastycznie funkcjonował blok i obrona. Z każdą piłką przewaga podopiecznych Andrei Anastasiego rosła. Fantastycznie w tym czasie spisywali się Bartosz Kurek i Jakub Jarosz, którzy zdobyli większość punktów. Ostatecznie set zakończył się wynikiem 25:18.

Druga odsłona to wciąż bardzo dobra gra Polaków w ataku. Podczas pierwszej przerwy technicznej biało-czerwoni prowadzili 8:5. Potem rozpoczęła się niemal perfekcyjna gra w wykonaniu Jakuba Jarosza. Jego skuteczne ataki i as serwisowy pozwoliły naszym Orłom powiększyć przewagę. Niestety w kolejnej fazie błędy popełniali podopieczni Anastasiego i rywalom udało się doprowadzić do remisu. Końcówka seta to poprawa w grze Polaków, którzy po skutecznym ataku Jarosza wygrali 25:23.

W trzeciej partii to rywale zaczęli w końcu grać skuteczniej blokiem, co spowodowało, że mecz stal się bardziej wyrównany. Fantastyczne ataki Argentyńczyków i nie najlepszy okres gry naszych w obronie sprawiły, że podopieczni Javiera Weber objęli trzy punktowe prowadzenie (14:11). W tym momencie Biało-Czerwoni wzięli się do pracy i skuteczną grą w bloku odskoczyli rywalom na trzy punkty (18:15). Końcówka seta to drugi oddech złapany przez Polaków, którzy wygrali trzecią partię 25:22 i cały mecz 3:0.

Argentyna - Polska 0:3 (18:25, 23:25, 22:25)

Argentyna: Luciano De Cecco, Facundo Conte, Rodrigo Quiroga, Sebastian Sole, Federico Pereyra, Pablo Crer, Alexis Gonzalez (libero) oraz Lucas Ocampo, Nicolas Uriarte.

Polska: Łukasz Żygadło, Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok, Bartosz Kurek, Jakub Jarosz, Michał Ruciak, Krzysztof Ignaczak (libero) oraz Michał Kubiak.