Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

219 miejsce

Trzecie podejście.Szachy

Michael Dobs w książce swego autorstwa myśl taka wyraził: „ Tłum jest wulgarny. Zawsze graj pod publiczkę i wychwalaj prostego człowieka, niech myśli, że jest księciem”

Biała róża / Fot. nieznany Zasadę ową, wielce pragnąc dostać w łapy władzę, zastosowali obecnie rządzący, którym jednak nie wszyscy przyklasnęli ,w związku z czym władza uznała, iż należy ich odróżnić od "książąt".

Zaczęły się więc publiczne wyzwiska od „tych co stoją tam gdzie ZOMO” poprzez złodziei, gorszy sort i wszystko, co prezesowi ślina na na drabinę przyniesie, po obelżywe epitety, którymi się kamaryla tegoż prezesa publicznie zachwyca.

Pani w roli premiera, stojąc u boku byłego satyryka Pietrzaka poczuła się zaszczycona, iż ma okazję stać obok człowieka, który o prof. Niesiołowskim mówił:

"Jego naturalne środowisko ekologiczne to wszy, mendy, gnidy, pluskwy, muchy plujki, żuki gnojniki. I to jest również jego elektorat.”

Dowcipom Pietrzaka nie było końca, bo biorąc je na swój spróchniały satyryczny warsztat mówił był o wielu osobach spoza PiS, np.

…" Bronisław Komorowski "jest w odmętach złodziejstwa pogrążony". Z prezydenckiej kancelarii nawynosił sporo przedmiotów, prawda? Najzabawniejsze te dwa obrazki wynieśli tam. "Gęsiarka", bo to mu żonę przypominało. To jego ulubiony portret był. I taki metaforyczny, taka alegoria, "Bydło na pastwisku" to samo jego środowisko…”

…" Zardzewiała pudernica Senyszyn nie będzie już skrzeczeć z telewizorów. Na odchodnym załatwiła sobie kasę na zapłodnienie in vitro. Ludzie, co się z tego wylęgnie? Koczkodan skrzyżowany z ropuchą"...

Żeby było „śmieszniej” – transmisja z występów Pietrzaka i zachwyconej pani premier odbyła się w TV Kultura, zapewne dla podkreślenia, jaką kulturę do telewizji publicznej wprowadził niezwykle dobrze wychowany i przygarnięty do piersi prezesa niejaki Kurski.

Mnie – pamiętającej komunistyczny wentyl bezpieczeństwa czyli kabaret Pod Egidą, po głębszym zastanowieniu występ Pietrzaka już nie dziwi. Czuł się pieszczochem komuny wówczas, czuje się dopieszczony i teraz, ale różnicę stanowi wulgarna, publiczna obelga, na którą obecna władza przyzwala i którą to władzę, wulgaryzmy i przezwiska bawią.

A przecież bywało inaczej. Wówczas władza była równie głupia, ale za to artyści kabaretowi – z Pietrzakiem na czele - inteligentni.
Niestety, wszystko ma swój koniec, a koniec inteligencji Pietrzaka oznacza, że mózgi, nakierowane na silną wiarę w Prezesa i Spółkę tracą zdolność krytycznego myślenia i elementarna przyzwoitość. Na dowód czego zachęcam do wysłuchania w całości skeczu:

https://www.youtube.com/watch?v=Y2lX5J-8L9o

po którym jakże łatwo dojść do wniosku, że obecna władza pogrywa tak samo, albo jeszcze bardziej głupio jak współczesna Pietrzakowi młodszemu, na rzecz której skecz ów został stworzony.

Żeby nie zanudzać czytelnika, który zechce uprzejmie zapoznać się z tym tekstem powiem tylko jeszcze, że główny rozgrywający wyczerpał już całkowicie swe zasoby intelektualne, skostniał w przekonaniu, że wygra i dojdzie do prawdy.

Nie wiem z kim ma wygrać wojnę, którą wytoczył większości społeczeństwa, ale wiem dlaczego zamiast drabinki zbudowano mu podest: otóż dojście do tylko jemu znanej prawdy wymaga jednego kroku; na rozległym podeście może go jeszcze zrobić.
Krok z drabinki mógł oznaczać upadek pod nogi tłumu, który ratując swego guru mógłby go rozdeptać i, w akcie serdecznego żalu, pokryć mogiłę białymi różami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Zapomniałem dodać: pieszczoch jak sama nazwa wskazuje uwielbia pieszczoty. Mało ważne kto dopieszcza i łechta. Pieszczochy mają mocno rozbudowane ego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę do tańca z białą różą w zębach (moich). Będę zaszczycony !!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.