Facebook Google+ Twitter

Trzecie urodziny Teatru Kamienica

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-03-01 14:43

Najbardziej warszawski z warszawskich teatrów, mieści się w ponad 100–letniej zabytkowej kamienicy i 25 marca obchodzić będzie swoje trzecie urodziny.

 / Fot. Hiuppo, CC3.0W ciągu trzech lat w Teatrze Kamienica, na 2 000 metrów kwadratowych, odwiedziło nas 81554 widzów, odbyło się 18 premier, zagraliśmy 684 spektakle, sprzedano 17504 bilety.

Obok wielopłaszczyznowej działalności scenicznej, teatr prowadzi także działalność społeczną i charytatywną. „Organizujemy spektakle z udziałem osób niepełnosprawnych, zapraszamy dzieci z domów dziecka i rodzin ubogich. Wraz z warszawskimi bezdomnymi śpiewamy wspólnie kolędy, podczas Świąt Bożego Narodzenia.” – mówi Emilian Kamiński założyciel i dyrektor Teatru. Od początku istnienia Teatru zorganizowano dziesiątki prób i spektakli z udziałem niepełnosprawnych intelektualnie i ruchowo. Każdego roku w Teatrze odbywają się Wigilia i Zaduszki dla osób bezdomnych. Teatr również daje możliwość artystom-amatorom zaprezentowania się w „Kwadransie po nieparzystej”, projekcie, który umożliwia utalentowanym występ na prawdziwej scenie przed swoją publicznością.

25 marca na deskach Teatru Kamienica na dużej scenie będzie wystawiany spektakl „Urodzinowy wieczór kabaretowy Emiliana Kamińskiego”. Nasi widzowie w tym dniu oprócz słodkiego poczęstunku, będą mogli obejrzeć wystawę emalii na blasze Bogny Jarzemskiej – Misztalskiej. Artystka jest pierwszą Polką – malarką – KOBIETĄ zaproszoną do udziału w polsko -saudyjskiej wystawie malarstwa upamiętniającą dziesiątą rocznicę polsko -saudyjskich stosunków dyplomatycznych. Jej prace znajdują się w prywatnej kolekcji Rodziny Królewskiej Arabii Saudyjskiej, min. portret aktualnego króla z polskimi rozdzielonymi bliźniaczkami.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.