Facebook Google+ Twitter

Trzej żołnierze wyszli z aresztu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-12 16:13

Trzej żołnierze oskarżeni o ostrzelanie wioski Nangar Khel wyszli z aresztu. Starsi szeregowi Jacek J. i Robert B. opuścili areszt w Poznaniu. Wcześniej z aresztu w Środzie Wielkopolskiej wyszedł starszy szeregowy Damian L.

Sąd podjął w piątek decyzję o uchyleniu aresztu wobec trzech spośród siedmiu żołnierzy aresztowanych w tej sprawie. Żołnierze musieli jednak pozostać w areszcie do chwili doręczenia dokumentów - decyzji o uchyleniu aresztu i nakazu zwolnienia.

W areszcie pozostają czterej pozostali żołnierze biorący udział w akcji w Nangar Khel - kapitan Olgierd C., podporucznik Łukasz B., chorąży Andrzej O. i plutonowy Tomasz B. Sąd uzasadnił decyzję o pozostawieniu ich w areszcie wysokością kary jaka może im grozić, jeżeli zarzuty się potwierdzą. Sędzia uznał, że wojskowi mogliby się ukrywać.

W sierpniu ubiegłego roku w wyniku ostrzału afgańskiej wioski Nangar Khel zginęło ośmioro cywilów. W listopadzie prokuratura zatrzymała i aresztowała sześciu komandosów z bielskiego batalionu desantowo-szturmowego pod zarzutem zbrodni wojennej, a jednego pod zarzutem ataku na niebroniony obiekt cywilny.

iar wcześniejsze/kusiak/orzechowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.