Facebook Google+ Twitter

Trzemeszno Lubuskie objęte programem "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym"

W ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” w sołectwie Trzemeszno postępują prace w poprawie ruchu pieszego.

 / Fot. Ryszard WaldunW chwili obecnej trwa budowa nowego chodnika przy ulicy Świebodzińskiej oraz parkingu przy boisku piłkarskim.

Ten odcinek drogi powiatowej nigdy nie posiadał pieszego ciągu komunikacyjnego. Wzmożony ruch samochodowy w obu kierunkach tej drogi stwarzał bezpośrednie zagrożenie dla pieszych poruszających się jej poboczem. Budowany parking przy boisku sportowym poprawi bezpieczeństwo dla uczestników korzystających i przebywających w jego granicach. Podczas rozgrywek sportowych kibice byli zmuszeni parkować swoje pojazdy na poboczu drogi powiatowej, co utrudniało poruszanie się innym pojazdom. Stwarzało to również zagrożenie dla samych parkujących. Parking w dużym stopniu rozładuje na tym odcinku problem z parkowaniem aut.
- W ramach programu i pozyskanych na ten cel funduszy mieszkańcy Trzemeszna będą mogli poruszać się bezpiecznie przy drodze powiatowej. W chwili obecnej trwają prace na odcinku drogi w kierunku Wielowsi. Przepraszamy za chwilowe utrudnienia, ale są one nieuniknione. Podobne utrudnienia występują również w sołectwie Miechów i Wielowieś, gdzie również w ramach tego programu prowadzone są prace przy budowie chodników. Uważam, że w przyszłości inwestycje przyniosą korzyści mieszkańcom i osobom odwiedzającym wymienione miejscowości – wyraża swoją opinię Starosta Sulęciński Dariusz Ejchart.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.