Facebook Google+ Twitter

Trzęsienie ziemi na południu Niemiec

Trzęsienia ziemi w regionie Ren-Men w Niemczech, nie są czymś niespotykanym, jednak to ostatnie z 29 czerwca wzbudziło niepokój tysięcy Frankfurtczyków.

W regionie Frankfurt/Ren-Men we wtorek w nocy doszło do lekkiego trzęsienia ziemi. Jego centrum znajdowało się na północny-zachód od portu lotniczego we Frankfurcie. Siła wstrząsu wahała się pomiędzy 3,2 a 4,3 w skali Richtera - powiedział Dyrektor Geologii i Górnictwa w Nadrenii Palatynacie Friedrich Häfner w wywiadzie dla Agencji DDP.

Także na terenie gór Taunus odnotowano wyczuwalne drgania skorupy ziemskiej. "Takie wstrząsy nie są czymś nadzwyczajnym w tym rejonie, dlatego nie ma powodu do niepokoju" - tłumaczył Häfner. Eksperci pracujący pod kierunkiem dyrektora Häfnera, przypuszczają, że przyczyna tego zjawiska leży sześć kilometrów pod powierzchnią ziemi.

Około godziny trzeciej nad ranem było wiele telefonów do straży pożarnej we Frankfurcie, jednak ratownicy nie musieli wyjeżdżać do wypadków - powiedział rzecznik. Zdenerwowanych ludzi należało jedynie uspokoić. Telefony były głównie z zachodniej części miasta. W wyniku trzęsienia ziemi nikt nie został ranny i nie wyrządziło ono większych szkód.

źródło: de.news.yahoo.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie ma co się dziwić Joasiu, ziemia też żyje. W tym przypadku wstrząsy były niedaleko lotniska i to mogło być niepokopjące.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.06.2010 11:31

Co raz to więcej tych różnych zjawisk....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.