Facebook Google+ Twitter

Trzęsienie ziemi o sile 6,4 w skali Richtera nawiedziło Meksyk

8 maja trzęsienie ziemi nawiedziło Meksyk i poruszyło domy w kilku południowych i centralnych regionach kraju. Epicentrum wstrząsów znajdowało się w stanie Guerrero. Nie ma doniesień o ofiarach.

 / Fot. PAP/EPA/FRANCISCA MEZA Jak donosi rmf24.pl za PAP, wczorajsze trzęsienie ziemi w Meksyku wywołało panikę. W wielu budynkach zarwały się dachy, a co najmniej jeden budynek zawalił się w mieście Chilpancingo, centrum administracyjnym stanu Guerrero. W oddalonym o blisko 300 kilometrów mieście Meksyk trzęsienie ziemi wypłoszyło z wieżowców na ulice wielu pracowników biur.

Sejsmolodzy donoszą, że rejon wybrzeża Pacyfiku, w którym doszło do trzęsienia ziemi, leży na styku dwóch płyt tektonicznych i jest bardzo aktywny sejsmicznie. W takiej sytuacji, wstrząsy mogą osiągnąć nawet 8,4 w skali Richtera. Jak donoszą eksperci, trzęsienie o takiej sile może spowodować bardzo poważne uszkodzenia.

Wczorajsza panika nie powinna dziwić. 19 września 1985 r. trzęsienie ziemi o sile 8, 1 w skali Richtera nawiedziło Meksyk. W wyniku wstrząsów zawaliło się wiele budynków. Według rządowych danych około 250 000 ludzi straciło swoje domy, a około 9500 straciło życie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.