Facebook Google+ Twitter

Trzęsienie ziemi u wybrzeży Alaski. Alarm przed tsunami odwołany

Amerykańskie służby odwołały ostrzeżenie o tsunami, które obowiązywało na wybrzeżu Alaski po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło ten rejon. Odnotowano tylko niewielką falę.

Epicentrum trzęsienia znajdowało się na Pacyfiku, ok. 100 km na południowy zachód od miejscowości Port Alexander. / Fot. Print screen, Google mapOstrzeżenie przed możliwością wystąpienia tsunami obowiązywało przez dwie godziny od Przylądka Suckling na Alasce do wyspy Vancouver w Kanadzie. Centrum ostrzegania przed tsunami na Pacyfiku informowało wcześniej, że tsunami "może spowodować szkody wzdłuż wybrzeży w pobliżu epicentrum wstrząsów". Obecnie niewielkie zmiany poziomu morza nie stanowią zagrożenia. Zaobserwowano jedynie niewielką falę w okolicy miejscowości Port Alexander.

Tsunami obawiano się po tym, jak około północy lokalnego czasu pod dnem Pacyfiku odnotowano wstrząsy. Miały one siłę 7,5 w w skali Richtera. Jak podaje TVN Meteo, następnie pojawiły się wstrząsy wtórne, które nie były już tak silne. Epicentrum trzęsienia znajdowało się na Pacyfiku, ok. 100 km na południowy zachód od miejscowości Port Alexander. Według amerykańskiej agencji USGS (United States Geological Survey) nie ma na razie informacji o ofiarach śmiertelnych.


Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

ciekawe, bo w mojej okolicy też odnotowano o tej samej porze (no prawie) lekkie trzęsienie ziemi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.