Facebook Google+ Twitter

Trzęsienie ziemi w Chinach: 300 osób rannych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-10 09:28

Co najmniej 1 osoba zginęła, a ponad 300 zostało rannych w trzęsieniu ziemi, które nawiedziło położoną w południowo-zachodnich Chinach prowincję Yunnan. Według najnowszych informacji podawanych przez chińskie media, zawaliło się około 40 tysięcy budynków.

Kataklizm nawiedził prowincję Yunnan we czwartek wieczorem czasu lokalnego. Epicentrum trzęsienia położone jest w odległości około 100 kilometrów od miasta Dali.

Agencja Xinhua podała, że trzęsienie ziemi miało siłę 6 stopni w skali Richtera. Według szacunkowych danych uszkodzonych zostało około 75 tysięcy budynków. Chińskie media w pierwszych relacjach z miejsca kataklizmu mówią o ogromnej skali zniszczeń. Od wczoraj w prowincji Yunnan odnotowano 8 wstrząsów wtórnych. Na miejscu trwa akcja ratownicza.

W rejon epicentrum - jak podaje Xinhua - skierowano 600 policjantów. Do prowincji zaczęła napływać także pomoc humanitarna. W maju ubiegłego roku trzęsienie o sile 8.1 stopni w skali Richtera nawiedziło południowo-zachodnie Chin. Prawie 90 tysięcy osób zginęło lub zostało uznanych za zaginione.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.