Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

24326 miejsce

Trzęsienie ziemi w Hiszpanii. 5,3 stopnia w skali Richtera

Co najmniej siedem osób zginęło w wyniku trzęsienia ziemi w prowincji Murcja w południowo-wschodniej Hiszpanii. Wstrząsy miały siłę 5,3 stopnia w skali Richtera. Zniszczeniu uległ tunel, w którym uwięzionych jest wielu kierowców.

 / Fot. EPA/JUAN FRANCISCO MORENOW trzęsieniu najbardziej ucierpiało miasto Lorca. Agencje prasowe donoszą o czterech ofiarach, a stacje radiowe twierdzą, że pod gruzami zginęło co najmniej dziesięć osób. Cały czas trwa akcja ratunkowa i póki co nie ma oficjalnego bilansu ofiar kataklizmu. Wśród strat znalazła się wieża miejscowego kościoła, która runęła i omal nie uderzyła reportera przeprowadzającego nieopodal wywiad.

Epicentrum wstrząsów znajdowało się w mieście Sierra de Tercia. W pobliżu miasta Lorca runęły co najmniej dwa wiadukty i popękały nawierzchnie dróg i autostrad. Według informacji portalu internetowego gazety "El Pais", zawaleniu uległ tunel na pobliskiej autostradzie A7 w kierunku Andaluzji. W środku są samochody. Świadkowie podają, że ziemia zatrzęsła się dwukrotnie.  / Fot. Google MapsPierwszy wstrząs o sile 4,5 stopnia w skali Richtera miał miejsce o 17:05 czasu polskiego, drugi o 18:47 i był o jeden stopień silniejszy od poprzedniego. Wiele osób wyległo na ulice i boi się wrócić do domów w obawie przed kolejnymi wstrząsami. Miejscowe szpitale cały czas przyjmują rannych z okolicznych miast.

Premier Jose Luis Zapatero został poinformowany o kataklizmie podczas spotkania z królem Juanem Carlosem. Obaj rozmawiali z prezydentem regionu Murcja i Zapatero nakazał wysłanie w rejon trzęsienia oddziałów wojskowych.

Murcia leży w najbardziej aktywnym sejsmicznie rejonie Hiszpanii. Podobnie tak silne trzęsienie w tej okolicy miało miejsce w 2005 r. i miało siłę 4,6 stopnia w skali Richtera.

Najnowsze informacje o trzęsieniu na stronach dziennika El Pais

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.