Facebook Google+ Twitter

Trzęsienie ziemi w Japonii nie tak groźne jak rok temu

Rok po tragicznych wydarzeniach u wybrzeży Honsiu, w Japonii znów zatrzęsła się ziemia.

 / Fot. EPA/USGSW Japonii ponownie zatrzęsła się ziemia. Trzęsienie miało siłę 7,3 stopnia w sali Richtera, a wstrząsy wtórne - 6,2. Wstrząsy wystąpiły 245 km od wschodniego wybrzeża Japonii na głębokości 35 km. Mieszkańcy Tokio donoszą, że budynki trzęsły się tam przez kilka minut.

Około godz. 10 polskiego czasu wydano ostrzeżenie o tsunami z falami o wysokości od 50 cm do 2 m. Władze już rozpoczęły ewakuację niektórych rejonów i czekają na nadejście fal.

O godz. 10.17 czasu polskiego tsunami z falami o wysokości 1 m uderzyło w rejonie prefektury Miyagi.

Tuż przed godz. 11 zaczęły pojawiać się informacje o pierwszych uderzeniach fal. Wszystko wskazuje na to, że tym razem tsunami nie będzie miało takiej siły jak to z ubiegłego roku. Na Twitterze można znaleźć doniesienia o falach o wysokości do pół metra. Nie milkną jednak głosy o metrowej fali zbliżającej się do portu w Fukushimie.

Około 11:30 japońskie media podały, że ostrzeżenia przed tsunami zostały odwołane. Fale, które docierają do brzegu sięgają już tylko około 20 centymetrów. Również elektrownia w Fukushimie jest bezpieczna. Amerykański News Channel 5 donosi o kilku osobach rannych i braku ofiar śmiertelnych.

Wszystko wskazuje na to, że tym razem pomimo silnego wstrząsu, tsunami nie miało tak niszczycielskiej siły, jak w ubiegłym roku. Nie ma również informacji o tym, czy wstrząsy spowodowały większe zniszczenia.


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.